Зимою чимало жителів Тернопільщини тардиційно вирушають кататися на лижах. Який з лижних курортів обрати? Допоможе визначитися огляд від Gazeta.ua.
Катання в українських Карпатах можна планувати щонайменше два найближчі місяці. Як не завищити очікувань від українського сервісу та вписатися у скромний бюджет відпочинку у "високий" сезон. В статті наведено переваги й недоліки найпопулярніших локацій – траси, підйомники, інфраструктуру, дороги й розваги. Курорти подано в алфавітному порядку.
БЕСКИД
Курортна місцина на Прикарпатті відкрила лижний сезон з початку 2022 року.
На локації зараз працюють чотири траси початкового та середнього рівнів складності, які обслуговую два витяги бугельного типу. Траси завдовжки від 1 км розташовані на північному схилі гори. Це дає змогу завершувати лижний сезон на початку квітня.
Де поселитися: у приватних садибах. Середній цінник у високий сезон — близько 1300 грн/доба з харчуванням. У с. Мислівка є готель - від 2000 грн. До вартості входять сніданок, користування бюветом мінеральних вод, спа-центром, басейном тощо.
Автор: beskyd.in.ua
Дістатися на Бескид нелегко, тому тут не гамірно. На станції зупиняються електрички зі Львова та Мукачева Закарпатської області. До станції Воловець ходять поїзди, а звідти доведеться брати таксі до с. Нижні Ворота. Мислівка знаходиться за 400 м від траси Долина–Міжгір'я. Переглянути розклад руху поїздів по Львівщині, Закарпаттю та Прикарпаттю можна тут.
Ціни на катання (січень):
Квитки (дорослі / діти 6-12 років)
1 підйом — 70 / 40 грн
5 підйомів — 300 / 200 грн
Абонементи (дорослі / діти 6-12 років)
Із 9 до 13 год. — 300 / 210 грн
Із 13 до 17 год. — 350 / 245 грн
Один день — 500 / 300 грн
Два дні — 900 / 540 грн
Три дні — 1200 / 720 грн
БУКОВЕЛЬ
"Мегаполіс" серед лижних курортів. Найпопулярніший курорт країни розташований на Івано-Франківщині. Славиться гарним кліматом та розвиненою інфраструктурою. Тут — найбільше туристів та найвищі ціни, найбільше трас та різноманітних розваг на будь-який гаманець. Із запуском Буковельського експресу на курорт можна приїжджати покататися навіть на день.
Скі-пас на повний день — 1050 грн. Прокат: борд (дошка, взуття, шолом) — 300 грн, лижі (+взуття, палки, шолом) — 300.
Черги до підйомника зранку майже відсутні. В обід іноді доводиться стояти по 20 хв. Для новачків є курс із інструктором. Разове 3-годинне заняття — 2840 грн.
19 підйомників, майже 70 км широких трас різної складності.
Автор: bukovel.com
Для новачків рекомендують трасу 3-А, вона проста, малолюдна та мальовнича. На неї доставляє новий 3-й підйомник. Тут нема черг, бо він 6-місний і швидкісний. 12-та також цікава, рівномірна, з поворотами. На відміну від 5-А, яка може виявитися нудною, а наприкінці аж занадто різкою.
Від 1, 14 і 7 підйомників у центрі тримайтесь якнайдалі — час у черзі більший, ніж спуск по трасі. Натомість верхні підйомники майже без черг.
Перекус в чебуречній — 120 грн/шт, незалежно від начинки, 200 мл глінтвейну — 105 грн, лате — 90 грн. У барі "Панорама" чай — 115 грн. Але такі непривітні ціни нікого не зупиняють, тут повна посадка і всі щось купують. У "Фільварку" 200 гр смажених із цибулею грибів обійдуться у 385 грн, деруни зі сметаною — 265 грн.
На верхній станції підйомників 14, 15 і 22 окрема дискотечна тусовка і бар "Панорама". Сендвіч з тунцем тут коштує 190 грн, 0,5 л пива — 150 грн. Але можна атмосферно перепочити під музику і рухатися по трасі 14-В. Довга, цікава, з крутими заворотами.
З розваг після вечірнього катання - ярмарок в центрі Буковелю. В ресторані "Курінь" дві м'ясні страви і пательня картоплі на двох з глінтвейном обійдеться у більш як 1700 грн.
У підсумку один день катання на одну людину в середньому обійдеться у 3000 грн. Деякі туристи, для яких проживання безпосередньо на території популярного курорту не по кишені, часто віддають перевагу проживанню у найближчих до Буковеля населених пунктах Паляниця чи Яблуниця. За номер у недорогому готелі у високий сезон доведеться заплатити у середньому 1000-1500 грн за добу. Готелі у населених пунктах за межами Буковелю для зручності клієнтів організовують централізований трансфер до гірських трас, а також пропонують гостям домашнє харчування, де смачні страви місцевої кухні можна замовити наперед за бажанням. Господарі частують наїдками з місцевих дарів природи – дерунами, юшкою з білих грибів тощо.
БУКОВИЦЯ
На Буковицю що на Львівщині їдуть покататися на день з Борислава чи Трускавця. З останнього тричі на день є безплатний трансфер. Тут 4-місний підйомник (130 грн) та бугельний витяг (70 грн), вартість катання на пів дня — 500 грн. Прокат спорядження — 250 грн. Дві години з інструктором обійдуться у 800 грн. З недоліків локації варто відмітити вузьку трасу зверху, невелику кількість прокатного одягу та високу заставу — 5000 грн - за спорядження. Курорт підходить для сімейного відпочинку з дітьми та для починаючих лижників і сноубордистів.
ВЕДМЕЖА
На локації три траси — 100, 300 та 600 м завдовжки з трьома витягами. "Перевагами таких гірок як Ведмежа неподалік с. Поляна Закарпатської обл. є швидкий старт сезону - невелика площа для засніження це гарантує. Ціни низькі, оскільки знову ж таки невелика площа і затрати. Але, коли старт пізніше за Красію, ціна за 4 год. наздоганяє ціну Красії, (плюс новий асфальт до Кострино) - переваги зникають. Можна хіба що чекати на ціни низького сезону. Звичайно, є ще додаткові переваги - сімейний відпочинок, можливість доїзду за кількадесят хвилин для жителів ближніх населених пунктів", - поділився у мережі враженнями від курорту користувач Ростислав.
Автор: vedmezha.net
Найбільш високогірний курорт Українських Карпат. Якщо в Буковелі висота максимум 1372 м (гора Довга), найвища точка тутешнього курорту — гора Стіг - 1704 м. Поряд розташовані вершини Перший Жандарм (1763 м), Другий Жандарм (близько 1800 м) та Близниця (1883 м) Курорт поступово перебирає прихильність лижників і сноубордистів. Звідси 18 км до с. Ясіня, куди ходить Буковельський та Лижний залізничні експреси зі Львова і Києва відповідно. Завдяки підковоподібному розташуванню Свидовецького масиву сніг тут лежить з листопада до травня.
Два крісельні підйомники і 4 — бугельні. Варто відмітити, що у витягів – різні власники, тому купити єдиний скі-пас, як, наприклад, у Буковелі, тут взагалі не вдасться. На Драгобраті також є трампліни для фрістайлу. Тут широкі траси і великі можливості для любителів фрірайду.
Довжина трас – від 300 м до 2 км. Але ратрак (тягач для підготовки гірськолижних трас до катання – Gazeta.ua) може завезти і вище. Деякі готелі курорту пропонують лижні тури з гідами. Ратраком за $100 на день з людини можна до 8 разів піднятися на гору і фрірайдити.
Скі-паси коштують від 50 грн за підйом до 1200 грн (50 підйомів). Діти до 14 років мають 50% знижку.
Автор: dragobrat.ws
На курорті — 38 готелів на будь-який гаманець, 6 прокатних, та більше десятка ресторанів і колиб. За 700 грн на годину можна попаритись у чані, за 400 грн/год.— у сауні. Останніми роками Драгобрат додав у розвитку інфраструктури, з'явились сувенірні крамнички, жива музика в ресторанах.
Двомісний номер в готелі на самому Драгобраті зараз обійдеться у середньому 1200-1500 грн/доба зі сніданком. Від 1000 грн стартує вартість двомісного номера й у с. Ясіня у підніжжя Драгобрату.
Серед недоліків критичним є погана дорога, яка відома на всю країну. Вирішення питання з її спорудженням тягнеться вже багато років. Своїм автомобілем їхати не варто, бо з Ясіней до Драгобату інакше як на потужному позашляховику не дістатися. Такий трансфер коштує 200 грн з людини.
"Дороги на курорт практично нема, розповідають у готелі "Зелена дача" на Драгобраті. - Добратися можна лише позашляховиком чи на місцевих УАЗах чи ГАЗ-66. Та й послуга ця не безплатна. Нинішня дорога йде вздовж Свидовця. Коли паводки, її розмиває. Тому й туристів не так багато як хотілося б. З-за кордону ніхто не приїжджає. Торік ми приймали лижників з Білорусі й Молдови. Нині — тільки українці".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у давнину солдати вчилися їздити на лижах у Карпатах - добірки фото
Нова дорога буде, обіцяють в Закарпатській облдержадміністрації. Її вже запроєктували і навіть заклали у жовтні символічний перший камінь. Пролягатиме вона через Ясінянське мисливство. Завдовжки дорога буде до 10 км. Перший і третій відрізки пройдуть уздовж уже існуючих Свидовець-Драгобрат і Ясіня-Буковина-Драгобрат. Други й відрізок — нова дорога, що з'єднає ці шляхи. Четверта — 2,5-кілометровий відрізок до парковки на 200 машиномісць.
ЗАХАР БЕРКУТ (СЛАВСЬКЕ)
Курорт у с. Волосянка Сколівського району на Львівщині. Має крісельний (найдовший в Україні 2710 м) і 3 бугельних витяги, 2 мультиліфти, 9 км трас усіх видів складності, прокат спорядження, лижну школу. Скі-пас на повний день коштує 800 грн. Прокат повного комплекта лижного спорядження — 200 грн, сноуборд+черевики — 150 грн. Двогодинне індивідуальне заняття — 1050 грн. Двокімнатний напівлюкс на 4 особи коштуватиме 2680 грн зі сніданком. Бограч у колибі обійдеться у 95 грн за 375 гр, глінтвейн — 60 грн.