У Тернополі просять відгукнутися двох донорів крові, аби врятувати життя Хлопчику Матвійчику Циганчуку, який не може продовжити лікування лейкозу через низькі тромбоцити.
Про це інформує Міжнародний благодійний фонд "Живи".
"ТЕРНОПІЛЬ! Донори з першою негативною групою крові 0(I)Rh(-) , відгукніться, будь ласка!!!
На четвер, 27.01. потрібно два донори, бажано чоловіки віком 20-45р, для здачі крові на тромбоконцентрат для Матвійка Циганчука. Хлопчик не може продовжити лікування лейкозу, через дуже низькі тромбоцити його життя під загрозою.
Донори, відгукніться, будь ласка. Допоможіть врятувати дитину! Телефонуйте 067 250 31 36, Viber або пишіть в месенджер.
Кров можна здати на станції переливання крові, вул.Клінічна, 8. Процедура здавання тромбоцитів переважно займає два дні( в термінових ситуаціях це робиться за один день) та вимагає більшої участі донора, ніж при даванні крові на еритроцитарну масу.
В перший день донор проходить обстеження, а на другий - безпосередньо здає тромбоцити. Обстеження відбувається на станції переливання крові або у відділенні переливання крові, яке знаходиться в лікарні. Його краще зробити з 9 до 11 ранку.
Перед обстеженням не можна вживати їжу. На наступний день вже будуть відомі результати аналізу. Якщо протипоказань до донорства не виявлено, можна домовитись про дату здавання тромбоцитів з урахуванням того, що результат аналізу дійсний протягом 5 діб.
Процедура тромбоцитоферезу займає приблизно півтори години. Донора підключають до сепаратора крові. Всі фільтри та обладнання при цьому разового використання. З вени апарат забирає кров, відфільтровує та залишає тільки тромбоцити і невелику кількість плазми крові, яка необхідна для підтримання тромбоцитів у життєздатному стані, а всі інші компоненти крові відразу повертаються донору.
Тромбоцитарна маса забирається в об'ємі приблизно 200 мл, при цьому для адекватного проходження процедури донору вводиться невеликий об'єм розчину антикоагулянту для запобігання згортання крові у голці системи для забору.
Процедура цілком безпечна для донора, так як є автоматизованою і відбувається після аналізу крові на рівень тромбоцитів, що виключає негативний вплив на процес згортання крові у донора, який забезпечується цими клітинами",- ідеться у повідомленні.