Сьогодні свої іменини відзначають Григорії. З даним церковним святом пов’язано чимало повір’їв.
7 лютого християни вшановують святителя Григорія Богослова, пише ТСН.
Народився святитель в місті Аріанзе (південна Кападокія) близько 329 року. До одруження він належав до сім’ї, яка входила до юдейської секти, але пізніше, під впливом дружини увірував в Христа.
Ще в юності Григорій пообіцяв прийняти обітницю чистоти та цнотливості. А щоб завершити свою освіту, відправився до Афін, де зустрівся з Василієм Великим. Коли той помер, Григорій подався в Константинополь. Там він боровся з єресю Македонія, який заперечував Божество Святого Духа. Там у 381 році Григорій Богослов став Патріархом Константинопольским.
Однак таке рішення II Вселенського Собору викликало невдоволення з боку Македонських та Єгипетських єпископів. І тому Григорій вирішив піти з Константинополя. Повернувшись в рідне місто, він зайнявся чернечими справами. Наприклад, ходив босоніж, носив лише один одяг та спав на землі. Помер Григорій Богослов 25 січня 389 року.
Талісманом людини, народженої 7 лютого є агат. Це древній мінерал, згадки про якого датуються ще III століттям до нашої ери. Вироби з агату знаходять в єгипетських гробницях. В перекладі з грецької назва каменю означає “щасливий”. Здавна вважається, що агат приносить своєму власнику здоров’я, довголіття і щастя.
7 лютого народився англійський письменник Чарльз Дікенс
Що не можна робити в цей день 7 лютого
Забороняється стригти нігті та волосся.
Не ображайтесь на рідних через дрібниці.
Вважали, що цього дня потрібно робити добрі справи, але не хизуватися ними. Чим більше добрих справ, тим більше шансів на порятунок душі після смерті.
Вірили, що цей день буде добрим для одинаків. Якщо 7 лютого помолитися, то скоро знайдеш свою другу половинку.
7 лютого наші предки намагалися не виходити з дому після заходу сонця.
Народні прикмети і традиції на 7 лютого
Зранку 7 лютого співає синиця – до похолодання.
Сильний снігопад – на ранню весну.
Яка 7 лютого погода з ранку до обіду, такою буде і перша половина наступної зими.