Про все це ТСН.ua запитав у віцепрем’єра-міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. Публікуємо частину інтерв’ю з ним.
- Всеукраїнський перепис населення разом з Apple. Чому саме Apple?
- Коли ми були в Каліфорнії, в офісі Apple ми зустрічалися з Тімом Куком – менеджером найдорожчої в світі компанії. Вони мали досвід перепису в США спільно з урядом. І вони запропонували нам допомогу (технічну, спеціалістами), бо знають, що Україна це робитиме. Тому ми з ними про це комунікуємо, у нас є підписаний меморандум. Зараз займаємося трансформацією служби статистики, планом перепису населення в цілому. Він буде іноваційним, де буде і онлайн, і офлайн раунд, і раунд номер нуль (реєстровий). Тобто, ми хочемо зробити якісний перепис, але при цьому зекономити мільярди гривень, щоб гроші не витрачалися на вітер.
- Останній перепис 2001 року проводився власними силами, від квартири до квартири, і нічого страшного, ніякого Apple не було.
- Так і зараз мова ще точно не йде про якусь компанію, яка братиме в цьому участь. Проте, думаю, треба працювати з найкращими. Бо, наприклад, ті, кому Apple вже допоміг, зекономили від 500 млн до 1,4 млрд доларів. У них є певні розрахунки, як оптимізувати час, правильно зробити онлайн-раунд. Тобто, це економія грошей на фаховій підтримці.
- Перепис відбуватиметься через "Дію"?
- У нас є консалтинговий проєкт, ми залучили консалтингові компанії, робимо стратегію перепису. Будемо окремо її презентувати, бо зараз ще вирішуємо, який це буде інтерфейс: "Дія" чи щось інше. Але точно буде онлайн-раунд. Погодьтеся, що за 20 років життя змінилося, ми стали більш мобільними, пандемія зараз, люди почали менше комунікувати і більше робити щось онлайн. Тому онлайн-раунд є важливим етапом перепису.
- Скільки на це витратять коштів? У вас є хоча б попередні цифри? Бо в проєкт бюджету-2020 закладали 3,4 млрд грн.
- Я тоді не займався переписом. Не можу це підтвердити. Точно знаю, що гроші не були використані. Але, думаю, це буде в рази менше. Я це вже бачу завдяки онлайн-раунду і допомозі Apple.