"Вірус завдає удари по кровоносній системі, порятунок можливий, якщо пити цю рідину": лікар Комаровський про штам "Омікрон"

Штам "Омікрон" продовжує свою нестримну ходу Україною та світом, інфікуючи все більше людей, у яких виникають важкі симптоми і ускладнення. Медики зазначають, що лише вчасна діагностика здатна відвернута фатальні наслідки дії вірусу в організмі. Легковажити своїм станом і навіть найбільш незначними симптомами - вкрай небезпечно, адже на 6-7 день перебігу хвороби у пацієнта може розвинутися так званий цитокіновий шторм, наслідки якого можуть бути руйнівними для організму.

Як інформує "Molbuk", лікар Комаровський повідомив, що будь-які "серйозні препарати" та антибіотики не можна призначати та приймати самостійно. Крім того, вдома можуть лікуватися люди, які не входять до групи ризику.

"Що треба робити вдома? Перше: вам однозначно не потрібен постільний режим, якщо є млявість, слабкість, якщо вам реально погано і хочеться полежати - звичайно полежіть. Але ви повинні розуміти, що якщо ви можете встати і пройтися, можете сидіти, то треба рухатися, більше того - не лежати в одному положенні", - зазначив лікар Комаровський.

За його словами, дихальна мускулатура найкраще працює у вертикальному положенні.

"Їжа. Якщо вам не хочеться їсти, тоді не треба. Якщо хочеться, то бажано щось легке, бажано напіврідке, навіть вуглеводне", - порадив він.

При цьому пити потрібно обов'язково багато, незалежно від того, хочеться чи ні, тому що це впливає на в'язкість крові та мокротиння, а це може відігравати ключову роль у одужанні, а то й і у порятунку життя інфікованого.

"Параметри повітря. Повітря має бути, бажано, чистим. Провітрювати (приміщення) по максимуму. Температура - ​​не вище 20 градусів. Ви не повинні мерзнути, але оптимально - 20 градусів", - рекомендував лікар.