Далеко не у всіх укриттях є лавки, застерігають тернополян керівники міста та області. Ідучи в сховище, слід розуміти, що про свій комфорт там треба подбати про себе самим, кажуть вони.
«Ми не можемо всіх забезпечити водою. Тому воду люди мають брати з собою самостійно. Наявність лавок… Якщо спеціальне сховище – то можуть бути. В підвалах – звісно, що немає. Хоча в окремих будинках люди самі це зробили. Були повідомлення, що бомбосховище не працюють. Але наші служби виїжджали, то там працювало», – сказав сьогодні під час брифінгу міський голова Тернополя Сергій Надал.
Він також закликав терноплян повідомити в міську раду адреси тих укриттів, які цієї ночі були зачинені чи десь щось не функціонувало, щоб оперативно вирішити проблему.
«Загалом ми вночі продемонстрували, що є згуртованою громадою. Сусіди допомагали літнім людям зібратися і добратися до укриття, допомагали дітям. Спасибі всім за проявлену свідомість», – сказав мер.
Голова облдержадміністрації Володимир Труш повідомив, що були непоодинокі звернення, що бомбосховища закриті.
«Це питання відповідальності місцевих громад. А ось наявність лавок – це питання комфорту. В першу чергу йдеться не про комфорт, а можливість зберегти життя. Це в першу чергу. Якщо сховище розраховане на 200 осіб, а там набивається 300 – то тоді про комфорт не йдеться», – наголосив голова ТОДА.
Тернополяни, які цієї ночі переховувалися в укриттях і розповідають про свій досвід в соцмережах, радять брати побільше теплих речей, каримати, пледи, килимки.
Водночас дуже багато повідомлень про те, що не на всіх вулицях Тернополя чути сигнали повітряної тривоги. Про цю проблему тернополяни вчора чисельно писали в коментарях до дописів Сергія Надала на його сторінці в Фейсбуці, однак проблему, виглядає, досі не вирішили.