Батько хлопчика звернувся до журналістів, адже вважає, що і вихователь, і медсестра неналежно виконували свої обов'язки. У керівництва дитсадка та медсестри своя правда. На щастя, з дитиною все гаразд, кажуть медики.
- Я привів у дитсадок здорову дитину, а коли довелося забирати – у нього порізана рука, - каже батько п’ятирічного Віталія Віталій Павлик. – Хлопчик потрапив до лікарні, йому наклали п'ять швів.
Нещасний випадок з Віталиком стався 19 червня перед обідом у дитсадку №14. Його іграшка впала за огорожу, він намагався її дістати і травмував долоню. - Близько 18.00 мені зателефонувала дружина і сказала, що у сина порізана рука, - розповідає 20 хвилин чоловік. Я негайно приїхав у дитсадок, почав з'ясувовувати все. Запитую виховательку, що сталося, вона не знає, бо до обіду з дітьми була інша вихователька. Запитую де медсестра, вона вже пішла додому, завідувач у відпустці, методист теж уже пішла. Я викликав її та медсестру, аби все пояснили.
На руку наклали шви
Медсестра пояснила, що обробила рану перекисем водню, та зеленкою, забинтувала ручку. Жінка стверджувала, що крові не було, тому рана не страшна, розповідає пан Павлик.
- Але ж у дитини на футболці плями від крові, - каже тато. – Тай у рану могла потрапити інфекція, адже огорожа брудна та іржава. Чому вихователь не дивилася за дітьми? Чому вона не повідомила про цей випадок нам з дружиною? Чому до сина не викликали лікаря?
Перед вечором Віталій Павлик завіз сина у травмпункт.
- Лікар оглянув його і сказав: "Де ви були досі?, - розповідає батько. – Медик також зауважив, що дитині треба накладати шви під анестезією. Рана на руці сина - 2 см, на неї наклали 5 швів.
У дитсадку сказали, що до дружини не могли додзвонитися, додає батько.
– Чому тоді не подзвонили мені, - каже він. - Мої контакти теж є записані. Чому від 11.40, коли мій син травмувався до 18.00 ніхто нічого не зробив. Кваліфікована медсестра мала бачити, що рана серйозна.
Медсестра каже, що не винна
У дитсадку №14 погоджуються, що батько має всі підстави на обурення, адже сталася біда з його дитиною. Проте і методист, і медсестра наголошують, що поганого дитині ніхто не хотів, і їм дуже шкода, що так сталося.
- Мені 62 роки, у мене 43 роки стажу, 30 років я пропрацювала у садочку, - каже медсестра Ольга Сушельницька. – Я знаю, що робити у випадку травмувань.
В 11.40 до медсестри вихователь привела дитину, яка травмувала руку.
- Я обробила рану перекисем водню, зеленкою, помастила маззю "Спасатєль" і наклала пов'язку, - каже медсестра.
Також вона додає, що глянула у медкартку дитини, де є всі прививки від правця. Тож ризик інфекції був малий. Рана, як каже жінка, довжиною 2,5 а то й менше сантиметрів. Тай крові особливо не було, лише кілька крапель.
- Своєї вини ні в чому я не бачу, - каже Ольга Сушельницька. - А тато такий скандал підняв. Він питав, чому я не викликаля лікаря. Та не було потреби у цьому.
Методист дитсадка Світлана Гурська каже, що ніхто не хотів аби з хлопчиком сталася така неприємність. Але ж діти є діти. Вони активні як мурашки.
- Ми розуміємо батька, що він переживає за свою дитину, - каже методист. - І він правий. Але в нас теж своя правда. І ми теж переживаємо за хлопчика. Це ж наша дитина. Його тут всі заспокоювали, обіймали, цілували, гладили. Ми любимо всіх наших дітей і хочемо їм лише добра.
З хлопчиком вже все гаразд
Батько трохи перебільшив, вважає завідувач відділенням ортопедії обласної дитячої лікарні, де лікують хлопчика, Михайло Процайло.
- Медсестра поступила грамотно, - каже він. - Вона обробила рану, наклала пов'язку. Не було загрозливого стану чи терміновості, щоб без батьків викликати лікаря, тому у дитсадку вирішили їх дочекатися.
Хлопчикові наклали 4-5 швів, продовжує медик. Але за кількістю швів не треба судити про серйозність травми, наголошує він. Це зробили для того, щоб не було шраму. Головне те, що у дитини не пошкоджені судини та сухожилля. Тоді ситуація була б складнішою.
- Зі слів лікуючого лікаря дитину привезли до лікарні у задовільному стані, - каже Михайло Процайло. - А загальну анестезію йому вводили, бо такі вимоги. Згідно Міжнародної конценції з прав дитини, це роблять для того, щоб дитина не злякалася, щоб у неї не було нервового зриву. Звісно для дорослих у таких випадках роблять лише місцеву анестезію.
Із хлопчиком усе гаразд, його відпустили додому, додає лікар. Він приходитиме у лікарню на перев'язки.