У Тернополі будинок може впасти через дощову воду

Тернополяни вважають, що біду може спричинити розташування їхнього будинку. Дощова вода його підтоплювала ще під час зведення, бо дім – у низині. Але у підвали потоки з усього мікрорайону почали потрапляти лише після облаштування по-сусідству автостоянки. Люди кажуть – тріснула труба

- Владі до нас байдуже! - каже Ярослав Львівський. – Тільки коли, не дай Боже, люди загинуть, тоді будуть шукати винних…

Торік мешканці кількох під’їздів дому за адресою вул. Коновальця, 20 уже викачували воду зі своїх підвалів. Людям невисокого зросту, за словами мешканця дев'ятиповерхівки Олександра Гончарова, вода тоді сягала навіть по груди. Потім усі майже тиждень витягували з підвалів закрутки та викидали зіпсовані продукти. Лише 30 см не вистачило, щоб вода потрапила у квартири на першому поверсі, наголошують люди.

- Є кілька причин, чому наш будинок у такому стані, - стверджують мешканці. – По-перше, тут мала бути п’ятиповерхівка, а не дім на дев'ять поверхів. Будинок стоїть на "подушці". По-друге, міжпанельні шви протікають. Тож під час дощу вода з останнього поверху стікає на п’ятий. Плитка від вітру обсипається, як листя.

Втім, у жеку, який опікується домом, занепокоєння мешканців поділяють частково. До того ж, стверджують, що люди комунальникам офіційно не скаржилися.

Ушкодження – через кожен дощ

Основну причину підтоплення будинку люди вбачають в облаштуванні автомобільних стоянок по-сусідству. Мешканці припускають, що під час робіт важкі машини пошкодили трубу, якою дощові води потрапляли у каналізацію. Тож тепер потоки з усього мікрорайону опиняються просто під дев'ятиповерхівкою, бо не мають, куди подітися. Раніше води теж було багато, але вона за якийсь час стікала, пише 20 хвилин.

- Нещодавно у зливу тут було стільки води, що не можна було перейти дорогу від нас аж до храму Святого Івана Богослова, - додає Ярослав Львівський. – Машини плавали! Так не може далі тривати, будинок уже - в аварійному стані.

Торік під час підтоплення люди запрошували до себе представників від міськради. Чиновники подивилися на колодязь - і на тому стало.

- Коли-небудь наш будинок таки упаде, - продовжує Олександр Гончаров. – Він просідає, бо зазнає ушкоджень під час кожного великого дощу.

"Про аварійність говорити не можна…"

Претензій до роботи жеку через воду у підвалах люди не висувають. Вони вважають, що перевіряти стан труби має міська влада. Вона ж, мовляв, і повинна відповідати за негаразди. Проте у жеку стверджують, що мешканці мали б спершу звернутися до них.

- Ми розуміємо людей, це – їхній будинок. Але про аварійність того дому говорити не можна, - повідомили кореспондентові у ПП "Люкс". – Адже такий статус будинку присвоює спеціальна комісія. З нього відселяють людей. Той дім має проблему, яку треба вирішувати.

Причиною підтоплення третього-четвертого під’їздів, як припускають у жеку, дійсно може бути пошкоджена труба-дощівка. Адже у підвали потрапляють ґрунтові води. Не на користь мешканцям і розташування будинку – його звели на "Канаді" у самій низині.

- Мешканці мають зі своїми скаргами туди звернутися, куди вони платять за послуги, - пояснюють працівники жеку. – У заяві слід вказати: "У нас така і така проблема". Ми ж можемо не побачити всього, а вони бувають у тому підвалі частіше. Якщо нас покличуть, ми прийдемо, обстежимо, складемо відповідний акт. Якщо це - наша проблема, ми її й вирішуємо. Якщо не наша – підключаємо інші служби.

Згодом жек, як пояснюють у ПП "Люкс", звернеться в управління ЖКГ, міськраду. Там повинні створити комісію, яка проведе повне обстеження, складе акт і зробить висновки. Залежно від цього до роботи беруться конкретні комунальні служби.

"Води не було стільки, як кажуть…"

Ситуація насправді не була такою критичною, як описують люди, вважають у жеку.

- Там не було такого страху, - каже директор ПП "Люкс" Степан Гевко. – Не було значного підтоплення, як от буває, що повністю заливає підвали, прориває каналізацію. Яке там вище метра? Ви уявляєте собі такий шар води у підвалі?

Обсипанню плитки та "дірявим" міжпанельним швам директор теж має пояснення.

- Ми знаємо про це, - каже він. – Але зараз проблему з плиткою виправити нереально. Це робота - капітального характеру. Як на мене, тут має спрацювати міжвідомча комісія. Якби було звернення мешканців на ім’я міського голови, то створили б тоді міжвідомчу комісію, визначилися б із виконанням робіт і, відповідно, включили б цей дім у перспективний план капітального ремонту будинків комунальної власності.

До речі, директор стверджує, що через міжпанельні шви текло тільки в одній в квартирі. І там, за його словами, жеківці уже все виправили.

Коментар

Василь КОГУТ (56 р.), адвокат:

- Якщо мешканці стверджують, що причиною підтоплення дому є саме пошкодження технікою труби-дощівки під стоянкою, то вони повинні написати звернення в управління житлово-комунального господарства міської ради. Це - єдиний варіант, якщо жек не реагує на їхні скарги. В управлінні повинні створити комісію. Її представники мають перевірити стан тієї труби. Адже звичайні люди – не фахівці у такій справі. Я вважаю, що всю інформацію та підозри мешканців мають спершу перевірити спеціалісти. Усе залежатиме від їхніх висновків.

Новини компаній
17:00, Вчора