У Тернополі багато таких доріг, де водій може втрапити у халепу

Водії далі ремонтують машини, пошкоджені через погані дороги. Комунальники ж кажуть, що дороги роблять. Але все нараз зробити неможливо, до того ж коштів бракує. Адвокати нагадують, що компенсації за збитки можна добиватись в суді

- За чотири дні я проїхав тисячу кілометрів і аж в Тернополі пробив колесо, - скаржиться тернополянин Олег Мудрий.

Неприємний інцидент стався з чоловіком 17 червня, коли він близько 23.00 їхав вул. Київською.

- Було дуже темно, я не побачив ями і пробив на ній колесо, - каже він. - Заміна шини та диска кошувала мені 300 грн.

Через два дні цю яму залатали, додає чоловік. Втім, у Тернополі ще багато таких доріг, де водій може втрапити у халепу. Приміром вул. Текстильна, Симоненка. Їх краще об'їжджати взагалі, пише 20 хвилин.

У таку ситуацію на дорозі Олег Мудрий потрапив вперше. Кудись скаржитися чоловік не планує, адже вважає, що це марна трата часу та нервів. Втім, проблема, що на наших дорогах щодня пошкоджують колеса та ходові десятки машин, залишається відкритою.

Загалом від весни свої машини на дорогах міста розбили сотні водіїв, розповідає голова обласної громадської організації "Дорожній контроль-Тернопіль" Віталій Крутиголова.

- Двоє моїх знайомих водіїв подали позови до суду, але наразі ще рішення немає, - каже він.

В Україні провели ряд акції протесту з приводу поганих доріг. Багато говорили, обіцяли. Тож хочеться бачити результат, додає активіст.  

- У Тернополі ми проводили круглі столи, зверталися до влади, а також у рамках акції "Податки є - доріг немає" влаштовували похорон колесу та клали квіти у ями на дорогах, - розповідає пан Крутиголова. - Нам обіцяли багато, але виконують мало. Оправдання влади  - нема грошей. Але навіть за те, що зроблене, ми б хотіли отримати звіт.

Служба автомобільних доріг області мала б забезпечити водіям їх права їздити безперешкодно, вважає Віталій Крутиголова.

- Наші права утискають, адже багато водіїв просто не виїжджають через погані дороги, - каже він.  

Дороги у Тернополі ремонтують в міру поступання коштів, повідомив начальник відділу технагляду міськради Олег Вітик. Також повинні бути сприятливими погодні умови. Загалом ремонти триватимуть упродовж літа.

- Зробили вже багато, - каже він. - Тільки за останніх два тижні відремонтували Об'їзну від вул. Лесі Українки до Петриківського спуску, зробили капремонт вул. Коновальця, Дівочої, Купчинського, Корольова, Крушельницької. Завершуємо поточний ремонт вул. 15 Квітня, Злуки. На черзі ремонт вул. Живова, За рудкою, Галицької, Дружби, Карпенка, Винниченка.

Коментар

Василь Когут, адвокат

- Якщо ви пошкодили автомобіль через неналежний стан дороги, можна звертатися до суду і вимагати компенсацію. Одразу потрібно повідомити про інцидент автоінспекторів, балансоутримувачів дороги та страховиків. Подбайте про докази. Це можуть бути фото з місця події, протокол працівників міліції, а також очевидці. Окрім того, потрібно зберігати акти виконаних робіт після ремонту машини, документально підтверджену оцінку експерта та чеки на запчастини. До речі, спочатку можна з усіма доказами звернутися до керівництва організації, на балансі якої перебуває дорога. Інколи збитки можна компенсувати і таким чином. Адже на підприємстві розуміють, що суд можуть програти.