Ціна впаде вдвічі: коли в Україні здешевшає сіль і звідки її привезуть

Припинення роботи через обстріли підприємства "Артемсіль" неабияк налякало українців. Більшість кинулись у магазину і скуповувати у величезних кількостях пакети солі. Через шалений попит, ціна на цей продукт зросла, а у більшості магазинів солі взагалі немає. Проте, так буде не довго. Одна з найбільших мереж продуктових супермаркетів запевняє покупців, що не варто масово купувати сіль, адже вже у червні завезуть нову партію товару і ціни стабілізуються.

Гречку та сіль у магазини довезуть, а ось стати менше на полицях магащинів може овочів та фруктів. Йдеться насамперед про сезонні культури: наприклад цибулю, моркву та буряк. Здебільшого їх вирощували в Херсонській та Запорізькій областях, а тепер через бойові дії це стало неможливим. До того ж, російські окупанти грабують українських фермерів – відбирають урожай, або змушують продавати за безцінь та вивозять до окупованого Криму.

Про ситуацію в магазинах в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповіла представниця однієї з найбільших мереж продуктових супермаркетів Оксана Соржуленко.
Так, Соржуленко запевнила, що сіль, яка наразі фактично стала дефіцитною, безумовно буде на прилавках і коштуватиме 20 гривень за кілограм.

"Ми розуміли, що "Артемсіль" – одне з найбільших виробників солі в Європі. Відповідно, коли почалися бойові дії і коли у квітні закрився сам завод, ми почали працювати над тим, щоб була можливість закуповувати сіль за кордоном в необхідних обсягах. Бо в Україні цього неможливо зробити. Тому ще в квітні уклали контратки з румунськими, турецькими та польськими виробниками, збільшили постачання від наших імпортерів з Італії, з якими працювали раніше. Сотні тон солі вже їдуть до України, залишилося трішки почекати – до середини червня. Сіль буде по адекватній ціні, в районі 20 гривень за кілограм, – зазначила представниця однієї з найбільших мереж продуктових супермаркетів України.

Вона закликала не купувати зараз сіль по надзвичайно завищеними цінами, а дочекатись стабілізації цін та нової продукції на прилавках.