З початком повномасштабного вторгнення в Україну збільшилася і кількість кримінальних проваджень щодо шахрайства, пов'язаного із гуманітарною допомогою та волонтерством. Не встигла Тернопільщина оговтатися після скандалу із братами Козаками з Лановеччини, яких запідозрили у шахрайстві, як поліція знову затримала тернополянина, якого підозрюють у продажі гуманітарної допомоги, а саме - бронежилетів для військових, які були ввезені на територію України з-за кордону.
Запобіжний захід у вигляді застави понад 780 тис. грн строком на два місяці обрав Тернопільський міськрайонний суд тернополянину Ігорю Г. - підозрюваному у продажу бронежилетів, які привезли з-за кордону у вигляді гуманітарної допомоги, , пише "Терен".
Чоловік зобов'язаний внести заставу упродовж 5 днів, інакше суд прийматиме рішення про зміну запобіжного заходу. Також підозрюваний упродовж 5 днів може оскаржити ухвалу у апеляційному суді.
Зазначимо, що саме про запобіжний захист у вигляді застави просив суд прокурор. Сторона захисту наполягала на особистому зобов'язанні.
Захисники підозрюваного вважають, що обвинувачення є передчасним, а підозра необґрунтована належними доказами. Підозрюваний Ігор Г. каже, що сталася прикра помилка. У суді він був небагатослівним.
Відомо, що 34-річний підозрюваний є батьком чотирьох дітей та керівником ТОВ, яке займається виробництвом готових текстильних виробів, крім одягу, виробництвом алюмінію, оптовою торгівлею деталями та приладдям для автотранспортних засобів. Але він не є ФОПом, який може торгувати амуніцією, наголосив слідчий у справі.
Нагадаємо, за версією слідства, тернополянин разом зі спільниками ввозив в Україну бронежилети, кошти на які збирали у США. Амуніцію на пожертви з-за кордону передавав брат організатора схеми. ЇЇ доправляли зі США до Польщі літаком, а далі переправляли в Україну як гуманітарну допомогу місцевому благодійному фонду. Однак вона потрапляла не до благодійної організації, а на склади чоловіка, звідки він її продавав.
Як повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі, підозрюваного викрили під час продажу 49 жилетів на суму 620 тис. грн. Чоловікові інкримінують частину 3 статті 201-2 Кримінального кодексу України - незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану. Підозрюваному загрожує від 5 до 7 років позбавлення волі. Правоохоронці встановлюють усіх причетних до злочину. Вилучену амуніцію передадуть на потреби ЗСУ.