Погано переїдати: лікар Комаровський розповів, чому важливо формувати хороші харчові звички у дітей

Харчові звички родом з дитинства. Маючи погані харчові звички у дорослому віці, люди впевнено кажуть: "Це з дитинства". Недоїдати було заборонено, а переїдати — норма.

Про це заявив відомий педіатр Євген Комаровський.

Комаровський зазначив, що головна проблема у тому, що  їжа для людини перетворилася не на джерело корисних речовин та спосіб вижити, а на спосіб отримання задоволення. 

"Я багато разів говорив про те, що найбільше нашим дітям потрібен час, увага батьків. Дитина може отримати величезну радість, якщо разом з татом поїде кататися на велосипедах або мама почитає книжку. А є альтернативні варіанти доставити дитині радість — дати щось смачненьке", - зазначає педіатр.

На думку Комаровського, друга дуже серйозна проблема полягає в тому, що батьки часто орієнтуються не на апетит, а на час.

"Ми їмо не тоді, коли хочемо, а коли це зручно з погляду часу, режиму, розкладу занять. Це одна із глобальних проблем людства. Ми їмо, п'ємо, спимо, дихаємо, розмножуємося — це фізіологічні потреби. І, як правило, ходимо в туалет тоді, коли хочеться, а не щогодини. Ми сідаємо на унітаз, бо настав час. Проте на їжу це правило не розповсюджується. Але часто наш організм не готовий до вживання їжі — немає шлункового соку або ми не очистили кишківник", - зазначив Євген Комаровський.

Ще є дві проблеми, які майже не вирішуються. Перша — значне обмеження активності, коли діти майже не витрачають енергію. Друга — вони з легкістю отримують висококалорійну їжу.

"Сьогодні взагалі дітям потрібно менше їсти, а в нас після першого другого і третього ще й цукерку дають. Ти наївся так, що вже не лізе, а тобі як нагороду — концентрат енергії. Якщо є вибір з'їсти більше чи менше, краще менше. Це ключ до всього.

Новини компаній
17:00, Сьогодні