"Сьогодні - День святого Миколая": як правильно відзначати і чого категорично не можна робити у свято

День святого Миколая Чудотворця православні в Україні відзначають 19 грудня. 2022 року він випадає на понеділок. Свято присвячене пам'яті одного з найзнаменитіших святих – Миколи Мирлікійського.

Микола Чудотворець жив у 3-4 століттях

Хто такий Миколай Чудотворець

Як інформує "OBOZREVATEL", Святий Миколай народився 270 року в Патарі, в провінції Римської імперії Лікії (Мала Азія).

У юні роки він здійснив паломництво до Єгипту та Святої Землі, а пізніше став єпископом у Мирі Лікійській.

Під час гонінь за імператора Діоклетіана Миколая кинули до в'язниці, але звільнили, коли до влади прийшов Костянтин Великий.

Миколай помер у Мирі Лікійській 6 грудня (19 грудня за старим стилем) 340 року. Святий відомий тим, що звершив багато добрих справ і чудес.

Якось він урятував від страти невинних людей, а також запобіг голоду в Мирі, явившись уві сні купцю і попросивши його привезти зерно.

Також відома легенда про те, як Миколай Угодник урятував від безчестя трьох сестер, яких батько не міг забезпечити приданим і збирався за звичаями тих часів відправити торгувати своїм тілом.

Микола, який тоді ще не був священиком, вирішив допомогти дівчатам. Три ночі поспіль він підкидав у їхнє вікно по злитку золота.

Саме тому на День Миколи дітям кладуть під подушку подарунки від імені святого.

Святий Миколай народився 270 року в Патарі

Традиції в День святого Миколая Чудотворця – що потрібно зробити

У День Миколая варто сходити до церкви і помолитися Чудотворцю. Вважається, що святий ніколи не відмовить тому, кому потрібна допомога.

Одна з головних традицій у День Миколая Чудотворця – подарунки та солодощі, які діти знаходять уранці під подушкою.

З нагоди свята можна підтримати ініціативу благодійних організацій, які вітають із Днем Миколая дітей-сиріт.

Що не можна робити в День святого Миколая

День святого Миколая Чудотворця – велике християнське свято, коли категорично не можна злитися та сваритися, а особливо – ображати й лаяти дітей.

Натомість слід присвятити час добрим справам і не відмовляти в милосерді. Крім того, не варто працювати по дому і займатися рукоділлям. За прикметою, в церковні свята не можна стригтися.