У наступному році в Україні очікується посилення фіскальної політики з боку держави, а відтак збільшення податкових надходжень. Водночас із цим будуть скорочувати бюджетні видатки. Зокрема, видатки на зарплати бюджетникам будуть зменшені більш ніж на чверть.
Як інформує "biz.today.ua", про це стало відомо з тексту Меморандуму про економічну та фінансову політику, який підписали з МВФ перші особи нашої держави.
Зокрема, серед підписантів – президент Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний.
Нагадаємо, що МВФ не дав Україні згоди на чергову позику, як розраховувала українська влада. Як і будь-який кредитор, що дає гроші в борг, МВФ хоче бути впевненим, що позичальник зможе їх віддати.
Наразі ж, у Міжнародного валютного фонду виникли сумніви щодо подальшої платоспроможності України. Через це МВФ грошей не дав, але й дверей перед українцями не зачинив.
Натомість кредитори запропонували нашій владі виконати умови Моніторингової програми, запропонованої МВФ.
Програма розрахована на 4 місяці. І якщо МВФ побачить, що вона виконана або виконується, тоді можна буде розраховувати на черговий кредит від нього.
Основна умова – скорочення розриву між бюджетними видатками і доходами. Адже не секрет, що нині доходів українського бюджету вистачає лише на армію. Усе решта фінансується за рахунок зовнішніх надходжень – кредитів і фінансових грантів.
Отже МВФ поставив перед українською владою дві вимоги: збільшити власні бюджетні надходження і скоротити бюджетні видатки. В рамках цього зобов'язання українська влада прийняла рішення щодо скорочення зарплат бюджетникам.