Спільно з кардіохірургічним відділенням у відділенні інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії вперше на Тернопільщині виконали процедуру черезшкірної імплантації аортального клапана.
Такі втручання виконують пацієнтам високого хірургічного ризику - тим, кому протипоказана відкрита кардіохірургічна операція через високу ймовірність смерті та важких ускладнень. Ця процедура дозволяє замінити критично звужений (стенозований) аортальний клапан серця не відкриваючи грудну порожнину.
Втручання виконується через 6-міліметровий розріз в стегновій артерії. Це означає що пацієнти можуть повернутися до звичайного життя набагато швидше, ніж при традиційних кардіохірургічних методах операції.
Через стегнову артерію в аорту доставляють балон, яким розширюють отвір хворого клапана. Потім встановлюють штучний клапан за допомогою трубочки діаметром до 5 мм. Видалення власного клапана пацієнта не потрібне: протез просто притискає його до стінок, позаяк він фіксується за рахунок розпираючої сили.
" Ми дуже горді, що можемо запропонувати цей інноваційний метод лікування нашим пацієнтам. Наша команда висококваліфікованих фахівців завжди тримає руку на пульсі найсучасніших технологій та методів лікування", – інофрмує обласна лікарня.
Пацієнту, якому провли операцію, – 79 років, діагноз: дегенеративна вада аортального клапана, фіброкальциноз аортального клапана з тяжким стенозом.
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, де багато цікавих новин, фото та відео! https://t.me/ternopil0352