«В 10-ку ТНПУ» - фізико-математичний факультет

Історія факультету бере свій початок із Кременецького учительського інституту (1940 рік). Тоді на факультеті була лише кафедра фізики та математики. У 1950 році після реорганізації Кременецького учительського інституту в педагогічний було створено дві нові кафедри: вищої математики та фізики.

Сьогодні факультетом здійснюється підготовка фахівців на трьох кафедрах за такими освітньо-професійними програмами.

Кафедра фізики та методики її навчання:

‒ Середня освіта (Фізика, інформатика, основи робототехніки);

‒ Середня освіта (Фізика, англійська мова);

‒ Середня освіта (Фізика та астрономія, математика).

Кафедра математики та методики її навчання:

‒ Середня освіта (Математика, інформатика);

‒ Середня освіта (Математика, фізика);

‒ Комп’ютерна математика.

Кафедра інформатики та методики її навчання:

‒ Середня освіта (Інформатика, математика, основи STEM-навчання);

‒ Середня освіта (Інформатика, математика, STEM-освіта);

‒ Інженерія ігрових проєктів (спеціальність «Комп’ютерні науки»);

‒ Digital-аналітика (спеціальність «Комп’ютерні науки»);

‒ Комп’ютерні науки.

Розвиток ІТ-галузі сприяє модернізації навчального процесу та відкриттю нових спеціальностей. За період свого існування на факультеті підготовлено понад 10 тисяч висококваліфікованих учителів математики, фізики й інформатики. Понад 100 випускників факультету захистили дисертаційні роботи і стали кандидатами чи докторами наук, доцентами та професорами.

Розширюється підготовка фахівців в ІТ-індустрії з нестандартним мисленням і розвиненим інтелектом, спроможних реалізувати освітньо-інноваційний і технічний потенціал і бути зразком лідерства в сучасному суспільстві.

Факультет співпрацює з університетами-партнерами, аби обмінюватись досвідом, популяризувати факультет і ЗВО зокрема, але основна мета – це стимулювати молодь до інтернаціональних досліджень, розвитку цифрових інновацій, реалізації інноваційних ідей та підвищення їх рівня професійної компетентності. Зокрема, це проєкти:

‒ «DigIn.Net2: Deutsch-Ukrainisches Netzwerk DigitalerInnovationen-2», який реалізовується за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD;

‒ CoSaN-IoT («Computer Systems and Networks/ Internet of Things (IoT)»).

Викладачі та здобувачі освіти беруть участь у проведенні міжнародних науково-практичних конференцій, у міжнародних конкурсах, проєктах і стажуваннях, навчаються за програмами академічної мобільності та програмою подвійних дипломів.

Студентське життя на фізматі сповнене постійного руху, наукових напрацювань та вдосконалення. Підтвердженням цього послугує відео на ютуб-каналі https://www.youtube.com/watch?v=rLbMkzFdWUs

Фізмат – це поєднання традиційних та альтернативних технологій професійної підготовки майбутнього педагога, індивідуальна траєкторія професіоналізації студента, індивідуальні комп’ютеризовані робочі місця, інтернет, Wi-Fi, 3D-принтер і 3D-сканер, платформи Arduino, Raspberry P, проходження практики в державних і недержавних установах, закладах освіти різних рівнів, провідних вітчизняних ІТ-компаніях.

Студенти активно задіяні до громадського життя університету, міста й області. На факультеті здійснюються духовно-краєзнавчі, громадсько-корисні поїздки: відновлення духовних цінностей, висадка лісу, прибирання довкілля тощо. Звіти про поїздки, подорожі, перемоги, родзинки повсякденного життя факультету детальніше розміщено на Facebook сторінці фізмату.

Фізико-математичний факультет здійснює підготовку вчителів фізики, математики, інформатики, астрономії, викладачів закладів фахової передвищої освіти, програмістів, фахівців із захисту інформаційних систем, науковців, аналітиків, системних адміністраторів, web-розробників, web-дизайнерів, фахівців зі STEM-навчання, тестувальників П3, фахівців з інформаційної безпеки, менеджерів інтернет та ігрових проєктів, розробників комп’ютерних ігор.

Когорту фізматівців складає велика кількість відомих наших випускників, які є визначними особистостями, науковими та громадсько-активними діячами, патріотами та просто щирими людьми! Чимало наших випускників працювали та працюють викладачами в ТНПУ.

Якщо вас зацікавила інформація чи бажаєте детальніше дізнатися про нас, чекаємо Вас на фізико-математичному факультеті.

Контактні номери телефонів: (0352) 53 36 12 – деканат фізико математичного факультету.

Поштова скринькаdek_fizmat@tnpu.edu.ua

Офіційний сайт ТНПУ: https://tnpu.edu.ua/

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/fizmat.tnpu.edu.ua

Сторінка в Instagram: https://www.instagram.com/fizmat.tnpu