Комп'ютерна томографія органів черевної порожнини - це швидкий, неінвазивний, безболісний і безпечний спосіб діагностики стану шлунка, підшлункової залози, селезінки і кишківника. За допомогою 64-зрізового томографа SomatomGo.Up, виробництва німецької корпорації Siemens, в клініці «Оксфорд Медікал Тернопіль» можливо швидко і з комфортом діагностувати можливі захворювання органів черевної порожнини та заочеревинного простору (КТ нирок, КТ надниркових залоз).
ПОКАЗИ ДО КТ ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
Комп'ютерна томографія органів черевної порожнини може бути показана при великій кількості патологій органів черевної порожнини: кістах, судинних патологіях, ураженнях печінки, при підозрі на пухлини або метастази. Окремим показанням є діагностика наслідків травм черевної порожнини.
КТ органів черевної порожнини може бути призначено в наступних випадках:
- болі в животі;
- грижі;
- гепатити та цироз (КТ печінки);
- холецистит (запалення жовчного міхура);
- панкреатит (запалення підшлункової залози);
- жовчнокам'яна хвороба тощо.
ПІДГОТОВКА ДО КТ ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
КТ органів черевної порожнини без введення контрастної речовини не вимагає ніякої попередньої підготовки. Безпосередньо перед проведенням обстеження пацієнту потрібно буде тільки переконатися, що на ньому немає металевих аксесуарів і прикрас: годинників, окулярів, кілець, ланцюжків та ін. В разі використання слухового апарату його також потрібно буде зняти.
Якщо КТ органів черевної порожнини буде проводитися із застосуванням контрастної речовини (КТкишківника), то за кілька годин до сканування слід припинити прийом їжі і рідини. Окрема підготовка може знадобитися людям з хворобами серця і нирок, цукровим діабетом, алергією на йод і морепродукти.
При серцевих захворюваннях перед обстеженням може знадобитися проведення ЕКГ і вимірювання тиску, при ураженні нирок - здача аналізів для оцінки їх роботи, при цукровому діабеті - завмер рівня цукру в крові. Алергія, ниркова і серцева недостатність можуть бути протипоказаннями до проведення КТ.
ЯК ПРОВОДИТЬСЯ КТ ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
Якщо обстеження проводиться без контрасту, пацієнт просто лягає на висувний стіл томографа, який засувається в тунель сканера і починається томографія. Якщо ж обстеження проводиться з контрастом, то попередньо в вену пацієнта вводиться катетер, через який автоматичним інжектором подається контрастну речовину. Такий спосіб введення контрасту дозволяє ввести строго необхідну його кількість - не більше і не менше. У деяких випадках, контрастна рідина не вводиться по вені, а просто випивається перед обстеженням.
Під час проведення комп'ютерної томографії пацієнт не відчуває неприємних відчуттів або дискомфорту. Його завдання в ході проведення КТ - перебувати в нерухомому стані, тому що будь-який рух може привести до погіршення якості знімка. Спілкування з лікарем, що знаходяться в суміжному кабінеті і спостерігає за ходом дослідження, проводиться через переговорний пристрій, який є в томографі.
Відразу після закінчення обстеження пацієнту видається диск з отриманими даними і висновок лікаря-діагноста.
Записатися на КТ в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» Ви можете, зателефонувавши по телефону 068 752 52 52 !