За даними капітана ЗСУ Валерія Прозапаса, якою б не була сучасна техніка та озброєння, воювати на ньому потрібно людям. Водночас українців можуть мобілізувати не тільки на передову.
Як інформує "Фокус", під час воєнного стану та мобілізації в Україні призов на військову службу поширюється на всіх громадян віком від 18 до 60 років. Однак, у пріоритеті для армії перебувають фахівці — танкісти, штурмовики, піхотинці, артилеристи, оператори безпілотних апаратів, медичний персонал і водії.
Слід наголосити, що незалежно від передової техніки та озброєння, роль людей у військових діях залишається непереоціненною. Важливо зазначити, що громадян України можуть мобілізувати не лише для служби на передовій, а й для служби в штабі та інших подібних завданнях.
За словами капітана ЗСУ, зараз повістки вручають:
придатним та обмежено придатним від 27 до 60 років з досвідом військової служби або без нього;
придатним і обмежено придатним віком від 18 до 27 років, якщо вони перебувають у запасі або резерві після строкової служби, навчання у виші або військовій кафедрі;
придатним і обмежено придатним чоловікам від 18 до 60 років — за контрактом; знятим з військового обліку чоловікам до 60 років;
виключеним з військового обліку від 18 до 60 років, якщо вони не мають права на відстрочку і не вчинили тяжкий злочин.
Нагадаємо, у Міністерстві юстиції заявили, що співробітники ТЦК і СП не мають права перевіряти документи громадян на вулиці. Тоді як правоохоронці не можуть вручати повістки військовозобов'язаним.
Адвокатка Марина Бекало розповіла, що для того, щоб військовозобов'язаних викликали до ТЦК і СП у телефонному режимі або через електронну пошту, потрібно внести відповідні зміни до правил військового обліку.