Робоча група при Тернопільській ОВА продовжує перевіряти тендерні закупівлі, щоби не допустити нецільового використання бюджетних коштів.
Про це сьогодні під час брифінгу розповів Суспільному начальник Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш.
За його словами, нині відбулося засідання групи з моніторингу тендерних закупівель.
"Відправили майже 400 запитів на органи місцевого самоврядування, на центральні органи влади, на суб’єкти підприємницької діяльності. Встановили ряд порушень. Також сьогодні СБУ нам доповіла, що є тендер, який відмінений у зв’язку з тим, що під нього не було фінансування, а коли б розпочалися роботи, то могли б виникнути боргові зобов’язання перед бюджетом. Це немала сума — 93,6 мільйона гривень".
Тернопільська обласна прокуратура направила 21 позов до суду на скасування тендерів та визнання їх недійсними, повідомив Труш.
"На сьогодні 8 з них задоволено на загальну суму 13,9 мільйонів гривень. На 4,8 мільйона гривень позови узгоджені та скасовані. Найбільше порушення — суб’єкт підприємницької діяльності, який брав участь у тендері, задекларував, що вони єдині, хто може виконати відповідні роботи. Після цього було невиконання умов договору. На сьогодні цей суб’єкт підприємницької діяльності має повернути 3,2 мільйона гривень до бюджету як неправомірно отриману вигоду".
Володимир Труш каже, також скасували тендери деяких комунальних підприємств на загальну суму майже 5 мільйонів гривень. Назви підприємств, в тендерних закупівлях яких виявили порушення, Володимир Труш і Сергій Зюбаненко не назвали, але сказали, що цю інформацію оприлюднять згодом.
"Є кримінальні провадження, підозри, які направили до суду. Значні суми. Анонсую, що найближчим часом з дозволу процесуального керівництва і слідства ми оголосимо підозри щодо розкрадання бюджетних коштів у великих сумах", — сказав Зюбаненко.
З 1 жовтня цього року в області оголосили 6361 тендер, повідомив Володимир Труш.