Зоозахисники розповіли, як діяти коли знайшли на балконі кажана. Наголошується, що ці тварини занесені до Червоної книги їх не варто викидати, бо вони можуть загинути. Про це повідомляє UAnimals.
"Нещодавно в Полтаві, стався випан, коли мешканка викинула з балкона восьмого поверху понад півтори тисячі кажанів униз на засніжену землю. Третина рукокрилих загинула, а фахівці Ukrainian Bat Rehabilitation Center готуються звертатися в поліцію через цей випадок", - йдеться в повідомленні.
Фахівці Українського Центру реабілітації рукокрилих підготували поради, як правильно діяти в таких ситуаціях, щоб не нашкодити ні собі, ні кажанам.
Якщо взимку ви чуєте в обшивці свого балкону або стіни писк кажанів, відчуваєте їх запах або бачите, як під час потепління вони вилітають, будь ласка, проявіть милосердя і не чіпайте їх до весни.
"Всі види кажанів України занесені до Червоної Книги. Вбивати кажанів чи нищити їхні сховища категорично заборонено!", - наголошують зоозахисники.
Як діяти якщо ви виявили кажанів, найголовніше – не панікуйте.
– Обов’язково захистіть руки та вдягніть щільні рукавички.
– Перекладіть кажанів у коробки. Робіть це обережно, адже тіло тварин дуже тендітне, особливо крила. Якщо ви сильно затиснете тварину, можете травмувати її.
Але якщо ви дуже боїтеся, — краще дочекайтеся приїзду спеціалістів.
Коробки мають бути просторими, а кажанів слід складати не більше ніж в один шар на дні коробки. Також покладіть туди мокре ганчірря на дно, або зверху, це неважливо. Воно необхідне, як сховище, регулятор температури та вологості.
Тримайте ці коробки у прохолодному приміщенні, ні в якому разі не перегрівайте їх. Оптимальна температура від +3 до +6.
Якщо ви покладете забагато кажанів в коробку, вони перегріються і загинуть від задухи.
Дочекайтеся приїзду спеціалістів та віддайте їм тварин.