"27 000 грн зарплати на місяць": роботодавці терміново шукають українців, яким потрібна робота

На вітчизняному ринку праці спостерігається певний перекіс у попиті на спеціалістів і пропозиціях від шукачів робочих місць. Одні фахівці гостро затребувані й дефіцитні. Для інших, навпаки, вакансій мало, але вони масово шукають роботу. На сьогодні в Україні виділяють вісім спеціальностей, на які є реальний "кадровий голод".

Як інформує "Today.ua", про те, хто зараз найбільш затребуваний на ринку праці, і для кого є багато вакансій та роботи, розповіла в інтерв'ю rbc.ua в.о. директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Олена Мельник.

За словами Олени Мельник, сьогодні на ринку праці в достатку представлені вакансії за вісьмома спеціальностями. Особливо гострий дефіцит фахівців відчувається на вакансії швачок, електромонтерів, слюсарів-сантехніків, токарів.

Наприклад, для швачок роботодавці розмістили 2 тисячі вакансій. А роботу шукає лише одна тисяча представниць цієї спеціальності. Багато роботи є на ринку праці і для таких фахівців:

продавців - 17 тисяч вакансій;

водіїв - 9 тисяч вакансій;

бухгалтерів - 7 тисяч вакансій;

кухарів - 5 тисяч вакансій.

Вісім спеціальностей найбільш затребувані на вітчизняному ринку праці: для кого є багато роботи і вакансій

Водночас, деякі фахівці нині майже не затребувані ринком праці. Зокрема, нині є багато незайнятих працівників, які позбулися своїх місць через комп'ютеризацію процесу праці. Серед них - оператори комп'ютерного набору, адміністратори, бухгалтери, які не володіють сучасними програмами бухобліку.

Крім того, зараз перегрітий ринок праці в ІТ-галузі. Новим фахівцям без досвіду знайти роботу в цій галузі майже неможливо. Навіть багато програмістів із досвідом ризикують втратити свої робочі місця.

Ба більше, аналітики стверджують, що через десяток-півтора років фахівці IT-галузі масово залишаться без роботи, оскільки все програмне забезпечення віддадуть "на відкуп" штучному інтелекту.

Як інформує "Obozrevatel", Найвища конкуренція за робочі місця в Україні зафіксована у сфері "будівництво/облицювальні роботи", де на 1 вакансію припадає в середньому 60 відгуків. Платити таким фахівцям готові в середньому 26 858 грн.

На другому місці, за результатами дослідження великого кадрового порталу, категорія "початок кар'єри/студенти". Тут:

на одне оголошення припадає 57 відгуків; середня пропонована зарплата становить 17 866 грн.

У лідерах також галузь "реклама/дизайн/PR" – 40 відгуків на 1 оголошення. Зарплату таким спеціалістам пропонують на середньому рівні 15 125 грн.

Найвища конкуренція за робочі місця в Україні зафіксована у сфері будівництва/облицювальні роботи

"В Україні багато галузей, де існує конкуренція за робочі місця. Це свідчить про те, що український ринок праці поступово відновлюється після повномасштабного вторгнення Росії", – наголосили аналітики.

При цьому вони наголосили: досить важко знайти роботу представникам ще низки сфер. Зокрема:

клінінг/домашній персонал – 30 відгуків на 1 оголошення, середня пропонована зарплата – 12 680 грн; охорона/безпека - 30 відгуків на 1 оголошення, зарплата - 15 634 грн; адміністративний персонал/HR/секретаріат – 28 відгуків на 1 оголошення, зарплата – 18 501 грн; логістика/склад/доставка – 27 відгуків на 1 оголошення, зарплата – 24 354 грн; виробництво/робітничі спеціальності – 24 відгуки на 1 оголошення, зарплата – 20 215 грн; готельно-ресторанний бізнес/туризм – 20 відгуків на 1 оголошення, зарплата – 16 224 грн; роздрібна торгівля/продажі/закупівлі – 19 відгуків на 1 оголошення, зарплата – 16 696 грн.

Роботодавці не хочуть платити українцям високі зарплати

Водночас, за даними дослідження іншого кадрового порталу, українці незадоволені зарплатами, які їм пропонують роботодавці – про це заявив 41% учасників опитування. При цьому невідповідність цих сум бажаному рівню оплати їхньої праці є основною проблемою, з якою люди стикаються під час пошуку роботи.

Ба більше, більшість українців не згодні знижувати свої зарплатні вимоги, навіть якщо виникнуть труднощі з пошуком нової роботи. Про це заявили 62% учасників дослідження.

Водночас, 15% респондентів готові знизити свої очікування лише на 5%. Кожен десятий претендент – на 6-15%. Тих же, хто готовий поступитися на 16-25% зарплати лише 5%.

Українці незадоволені зарплатами, які їм пропонують