По сусідству з Тернопільщиною медики провели складу операцію: лікарі вперше видалили уражену легеню пацієнту

У львівському онкоцентрі медики вперше видалили уражену легеню пацієнту, не розкриваючи грудну клітку. Це складна операція, оскільки під час неї хірурги зробили всього один невеличкий розріз.

Про це повідомляє Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр.

Медики видалили 66-річному пацієнту легеню із злоякісним новоутворенням, зробивши всього один невеличкий розріз, розміром 6 см.

Так історія почалася ще понад рік тому, коли пана Миколу почали турбувати болі у грудній клітці та задишка. Чоловік звернувся до сімейного лікаря, а той скерував до кардіологів. Понад 8 місяців йому лікували серце і лише коли пацієнту почало ставати гірше, його скерували до Львівського центру легеневого здоров’я. Там йому зробили необхідні аналізи і запідозрили онкологічне захворювання, тож направили до Львівського онкоцентру.

В результаті в чоловіка виявили рак правої легені у II стадії.

"Пацієнт отримав неоад’ювантну (передопераційну) хіміотерапію, після якої пухлина у легенях зменшилась на 30 відсотків. Далі пацієнту було необхідно провести оперативне втручання, щоб забрати пухлину. Оскільки новоутворення пацієнта було поширене на головний бронх, видаляти потрібно було усю праву легеню", - розповів завідувач торакального відділення Ігор Гіпп.

Аби зменшити операційну травму медики прийняли рішення видалити легеню чоловікові відеоторакоскопічно, адже видалення легені – це дуже травматична операція для пацієнта й після таких хірургічних втручань хворі довго відчувають больовий синдром.

"Ми зробили невеличкий розріз, розміром 6 см, вставили туди спеціальний гнучкий порт і через нього ввели відеокамеру та робочі інструменти, якими ми забирали пухлину та працювали з судинами. Оскільки легеня має пухлину, її дуже важливо не пошкодити під час операції і забрати з організму цілою, для цього ми помістили її у спеціальний мішечок і тоді витягнули її через порт", - пояснив Ігор Гіпп.

Такі хірургічні втручання є дуже складними, адже лікарі працюють на важливих органах та судинах, і кожен їх рух може стати вирішальним.