"Робота мрії": роботодавці терміново шукають українців, яким потрібний заробіток

У Європі виникла гостра криза на ринку праці. Минулого року близько 75% роботодавців у 21 країні не могли знайти співробітників з необхідними навичками у 2023 році. Названо найбільш затребуваних фахівців.

Як інформує " Today.ua", у країнах зберігається високий попит на кваліфікованих працівників. За даними Євростату, 54% малих та середніх підприємств в ЄС заявили про складнощі у підборі персоналу.

Глобальна компанія з кадрових рішень ManpowerGroup встановила, що три з чотирьох роботодавців не можуть підшукати люди з необхідною підготовкою. У 2018 році їх було набагато менше – 42%. Віцепрезидент Global Insights у компанії Мара Стефан заявила, що дефіцит талантів є глобальною проблемою. Попит на фахівців зростає, але пропозиція недостатня. За словами експерта, у Німеччині дефіцит фахівців відчувається гостріше, ніж у Фінляндії.

Зазначено, що у Європі населення старіє, а народжуваність скорочується, що ще більше посилює проблему. Населення працездатного віку зменшилося з 269 мільйонів у 2012 році до 264 мільйонів у 2021 році. До 2050 року прогнозується втрата ще 35 мільйонів осіб.

Вказано, що освітні та навчальні програми недостатньо орієнтовані на потреби ринку. Це призводить до нестачі кваліфікованих кадрів.

В Європі виникла гостра криза на ринку праці: названо найбільш затребуваних фахівців

У країнах ЄС стикаються з нестачею технічно підготовленого персоналу – механіків та лаборантів. Бракує техніків на підприємства. Відчувається дефіцит адміністраторів, консультантів, фахівців у сфері продажу, а також у сфері інформаційних технологій.

В Європі виникла гостра криза на ринку праці: названо найбільш затребуваних фахівців

Комісія Євросоюзу повідомила, що дефіцит робочої сили та кваліфікації посилювався майже десять років. На нього вплинув як демографічний фактор, так і розвиток технологій, попит на нові навички та проблеми з умовами праці.

"Багато кому доведеться зіткнутися з труднощами у пошуку людей з необхідними навичками. Інвестиції у підвищення кваліфікації, перекваліфікацію та зосередженість на підготовці людей до роботи завтрашнього дня стали і залишатимуться важливішими, і мають бути на порядку денному кожного бізнес-лідера", - наголосила Мара Штефан.