Під час війни чимало людей втратили роботу: когось звільнили, у когось були зруйновані кар’єрні плани, хтось був змушений змінювати сферу діяльності. Розповідаємо, які тепер є вакансії на ринку праці та яку зарплату пропонують.
Як інформує "PMG", розпочнемо з того, що знайти роботу можна кількома способами. І один з найпростіших та дієвих — це звернутись до служби зайнятості.
За сприянням у працевлаштуванні у службу зайнятості можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які мають намір змінити професію чи місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом або у вільний від навчання час.
Серед актуальних вакансій, що є у базі Закарпатської обласної служби зайнятості, на сьогодні найбільш затребуваними є водії, швачки, поштові працівники, кухарі та медичні працівники.
Кого зараз шукають та які зарплату пропонують:
РЕКЛАМА водіїв автотранспортних засобів — 33 вакансії (тут і далі в дужках — середній розмір заробітної плати: 9788 грн); швачок — 31 вакансія (10 173 грн); начальників відділу поштового зв’язку — 26 вакансій (9443 грн); кухарів — 22 вакансії (11 412 грн); сестер медичних (братів медичних) — 18 вакансій (10 962 грн); бухгалтерів — 17 вакансій (11 648 грн); прибиральників службових приміщень — 17 вакансій (8676 грн); підсобних робітників — 17 вакансій (9147 грн); робітників на лісокультурних (лісогосподарських) роботах — 15 вакансій (8000 грн); продавців-консультантів — 14 вакансій (11 757 грн).
«Кожному, хто бажає знайти роботу, радимо звернутися до найближчого центру зайнятості області, де допоможуть з працевлаштуванням», — йдеться у повідомленні.
Що пропонують сайти з пошуку роботи
Наразі найбільше вакансій в Закарпатській області у сфері обслуговування. Також кілька сотень вакансій є у роздрібній торгівлі, а також готельно-ресторанному бізнесі.
Наприклад, наразі чимало пропозицій роботи офіціантом чи барменом. В обох випадках зарплата складає орієнтовно від 20 000 гривень і не має верхньої межі. Це пояснюється тим, що вона складається з фіксованої ставки (в межах 8-10 тисяч гривень), решта — це чайові, які може заробити працівник. Схожа ситуація з кухарями, але з чіткішою градацією зарплат — від 20 000 до 40 000 гривень, залежно від кількості змін та навичок.