Після вступу в силу правок до закону про мобілізацію, частина українців запанікувала.
Тривала війна, російська ІПСО в українському інформаційному просторі та банальний страх позначилися на настроях людей, проте - не критично.
Ставленням президента України Володимира Зеленського до українців, які свідомо ухиляються від мобілізації, поцікавилися журналісти.
Про це український лідер говорив в інтерв’ю The Guardian, відповідаючи на питання, скільки ще Україна зможе воювати з армією, яка все частіше складається з мобілізованих, а не з добровольців, пише "ТСН".
Водночас він вважає, що немає підстав говорити, що українці масово не хочуть брати участі у війні та уникають мобілізації. Зеленський при цьому визнав, що розуміє тих українців, які не хочуть воювати.
“Хтось не хоче, хтось боїться. І я вважаю, що це люди, ми всі люди. Але не можна казати, що зараз тікають всі, а раніше - ні”, - підкреслив президент.
Зеленський також відзначив, що патріотизм українців нікуди не зник, і навів для цього переконливий аргумент.
Зеленський визнав, що теперішня ситуація в Україні відрізняється від тієї, яка була на початку повномасштабного вторгнення.
"Коли було окуповано [значну територію України], то всі вийшли на вулицю, всі це робили [мобілізувалися до армії]. Через два з половиною роки війни це вже трошки інша енергія", - сказав президент.
“Ми не можемо сказати, що лише спочатку були патріоти. Бо якщо патріотів на передовій більше немає, то чому Путін нас досі не окупував остаточно?" - зауважив він.
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що після ухваленого Верховною Радою оновленого мобілізаційного закону мобілізація в Україні збільшилася.