Чи можуть в Тищенка, після гучного скандалу, забрати депутатський мандат?

Вся Україна обурилась після того, як охорона нардепа Миколи Тищенка напала на колишнього добровольця та бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра "Сина" Павлова у Дніпрі, керівник ОП заявив, що така поведінка несумісна зі статусом народного депутата.

Чи можливо забрати мандат у Тищенка NV дізнався у представника СН Олександра Качури.

Тищенко є позафракційним депутатом, підкреслив Качура, — того раніше виключили з фракції партії Слуга народу.

Водночас для дострокового припинення повноважень будь-якого нардепа існує всього 7 підстав:

- складення повноважень за його особистою заявою;

- набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

- визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;

- припинення його громадянства або його виїзду на постійне проживання за межі України;

- якщо протягом двадцяти днів з дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, ці обставини ним не усунуто;

- невходження народного депутата, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політпартій) або виходу народного депутата із складу такої фракції;

- його смерті.

Представник монобільшості також зазначив, що Тищенко — мажоритарний депутат, тож складання мандату — це "питання його і його виборців": "Він це рішення може прийняти самостійно виключно в рамках чинного законодавства".

Раніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що поведінка Тищенка у Дніпрі є ганебною.

"Якщо хтось забув, що кожен повинен нести за свої неадекватні дії відповідальність, незалежно від посад чи прізвищ, раджу про це згадати. Така поведінка Тищенка несумісна зі статусом народного депутата" — написав глава ОП.

Качура пояснив, що формат, у який Тищенко відреагує на публічний заклик представника вищого політичного керівництва країни — це виключно його питання.