Критерії придатності до військової служби були побудовані на підставі поєднання діагнозу по міжнародному класифікатор хвороб і ступеня обмеження функціональності.
Про це розповіла Оксана Сухорукова, директорка Департаменту охорони здоров’я Міноборони України.
"Я поясню простими словами, про що це. Наприклад, якщо у людини є виразка, якщо людина пролікувалась і у неї вже нічого нема, ну можливо є там якісь невеликий рубець, і немає обмеження по функціональності, по харчуванню – людина є придатною", – розповідає Оксана Сухорукова.
При цьому вона додає, що при такому ж діагнозі, та сама виразка може протікати з ускладненнями, і якщо у людини видалена значна частина шлунка, якщо людина значно обмежена в своєї функціональності, то така людина буде визнана непридатною.
Загалом директорка ДОЗ сказала, що в 402-му наказі також були оновлені критерії до придатності наприклад до служби в спецпідрозділах, в підрозділах з підвищеним фізичним навантаженням.
В 402-му наказі також оновлені критерії до придатності наприклад до служби в спецпідрозділах, в підрозділах з підвищеним фізичним навантаженням.
Відповідаючи на питання про те, як можна оскаржити висновок ВЛК, Оксана Сухорукова сказала, що це робиться на ВЛК вищого рівня: якщо ви військовозобов’язаний і вважаєте що висновок необ’єктивний та порушує ваші права, то звертаєтесь слід в районну ВЛК, в обласну, потім в центральну ВЛК.
"Вони зобов’язані розглянути звернення і або залишити його без зміни, якщо вони вважають, що цей висновок обґрунтований і правильний, або призначити вам переогляд. Він призначається не в тому закладі, де виданий висновок, а в іншому. Якщо ви не задоволені, то можете звернутися до суду", – зазначила директорка ДОЗ.