"Жахлива недуга почала заражати українців через воду, інфекція б'є по нервовій системі": людей чекає біль і лихоманка

Страшну хворобу фіксують в Україні. Зокрема, у сусідній області з Тернопільщиною виявлені випадки небезпечного захворювання.

Як інформує "itvmg.com", два випадки захворювання на лептоспіроз зареєстрували на Рівненщині. Про це повідомили в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Відомо, що захворілі із Дубенського та Рівненського районів. Їх було госпіталізовано в інфекційні відділення, де вони отримали відповідне лікування.

Варто знати, що лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, що протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей - лептоспіра, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше - гризунів.

Захворіти на лептоспіроз можна

під час купання у водоймах зі стоячою водою, риболовлі, під час сільськогосподарських робіт, при догляді за хворими тваринами, при вживанні продуктів харчування інфікованих гризунами.

Також лептоспіра може проникати в організм людини через порізи та подряпини на шкірі, а також через неушкоджені слизові оболонки (ніс, рот, очі). Можливий шлях інфікування у разі вживання сирої води із природних невідомих джерел.

Людина може захворіти у період від 2 днів до 4 тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті. Варто зауважити, що хвора людина не становить небезпеки для оточення, адже лептоспіроз не передається між людьми.

Як уберегтися від лептоспірозу?

Уникайте заражених водойм: не купайтеся і не рибальте у водоймах, з якими можуть контактувати інфіковані тварини, наприклад, біля водопою худоби.

Вакцинуйте тварин: хатні та сільськогосподарські тварини мають бути вакциновані проти лептоспірозу.

Уникайте контактів із хворими тваринами: не торкайтесь інфікованих тварин і дотримуйтесь заходів безпеки, доглядаючи за ними.

Одягайте рукавички та закрите взуття: під час роботи на городі та збору ягід у лісі користуйтеся засобами індивідуального захисту.

Знищуйте гризунів удома: проведіть дератизаційні заходи у своєму помешканні та убезпечте воду та харчі від забруднення виділеннями гризунів. Термічно обробляйте продукти тваринного походження.