Військовозобов'язані українці поспішають оновити дані у ТЦК до 16 липня. З'явилася інформація про те, кого будуть мобілізувати до ЗСУ першочергово. Для багатьох громадян подібна інформація стала справжнім сюрпризом.
Як інформує "Today.ua", у Міністерстві оборони повідомили, що станом на 14 липня інформацію про себе актуалізували понад 4 мільйони українців. Примітно, що понад мільйон осіб зробили це минулого тижня.
У парламенті вважають, що оновитися до кінцевої дати процедуру пройти не встигнуть близько 7 мільйонів громадян. Таку думку висловив член комітету з регламенту, депутатської етики та організації роботи ВРУ Олег Синютка.
Кого призвуть до ЗСУ першими
Вимога оновити дані для ТЦК пов'язана із необхідністю розуміти обсяг мобілізаційного резерву держави. Військовозобов'язаних змусять проходити ВЛК для визначення придатності до служби.
Член комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Максим Бужанський поділився своїм баченням ситуації.
"ЗСУ визначать самі, хто їм потрібен. Якщо людина оновила дані, її не повинні затримувати. Їй можуть виписати повістку для виклику в ТЦК, але тягнути її насильно ніхто не має права", - зазначив депутат.
Народний обранець наголосив, що питання черговості призову в армію залежить насамперед від наявності військово-облікової спеціальності чоловіка. Водночас говорити про направлення в піхотні війська та призовників без військової спеціальності у гарячі точки поки що зарано.
Чоловіків залежно від потреб ЗСУ направлятимуть у штаби, у війська зв'язку або спецпризначення, їх навчатимуть керувати безпілотниками. За словами Бужанського, передчасно міркувати й про перспективи опинитися на передовій. Проте тим, хто проігнорує вимоги нового закону про мобілізацію, буде важко скористатися багатьма послугами.
"Упевнений, що ті, хто не оновив дані, зіштовхнуться з непереборними складнощами в цивільній життєдіяльності та у відносинах із державою: оформленням документів, відкриттям рахунків, керуванням автомобілями та інше", - вказав нардеп.
Депутат Олександр Бакумов підкреслив, що оновлення військово-облікових даних не впливає на черговість набору в армію. Вона триває згідно з вимогами, пред'явленими кожною військовою частиною.
Бакумов вважає, що парламент може розглянути питання продовження строку на ідентифікацію чоловіків – якщо станом на 17 липня дані не встигне оновити велика кількість українців. Однак за його словами, це несправедливо відносно чоловіків, які не ігнорували вимоги. Він наголосив, що потрібно спочатку побачити реальну картину, і поки що таке питання не стоїть.