Ухилянти не зможуть перереєструвати транспортні засоби, якщо перебувають в розшуку чи мають борги за штрафами ТЦК.
Серед основних причин відмови перереєстрації авто в Дії – наявність виконавчих проваджень чи розшук поліцією, зазначає "Судово-юридична газета".
словами експертів, причиною відмови у перереєстрації автомобіля може бути наявність виконавчих проваджень чи перебування у розшуку. Втім, якщо раніше для того, аби дізнатися причину відмови, треба було особисто їхати до сервісного центру МВС, то відтепер при перереєстрації авто у застосунку Дія можна буде побачити причину відмови.
"Дія вказуватиме причину, якщо вам раптом відмовлено в перереєстрації. Раніше, щоб дізнатися причину, треба було звертатися в сервісний центр МВС, а тепер не потрібно робити зайвих рухів. А щоб уникнути перекупів, продати через Дію можна тільки одне авто" - зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Всвою чергу, в Головному сервісному центрі зауважили, що у Дії можна дізнатися причину відмови у перереєстрації авто. Відповідне оновлення застосунку вже доступне.
Основні причини відмови перереєстрації транспортного засобу в Дії:
- транспортний засіб перебуває у розшуку в Інтерполі;
- транспортний засіб або номерний знак перебувають у розшуку в поліції;
- одна зі сторін перебуває в розшуку в поліції;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу або паспорт відображається у базі даних поліції як втрачене;
- у продавця є чинні відкриті виконавчі провадження;
- наявні обтяження в реєстрах Міністерства юстиції щодо заборони на відчуження;
- транспортний засіб є речовим доказом у кримінальній справі.
Після усунення причини відмови, можна перереєстровувати транспортний засіб онлайн або в сервісному центрі МВС.
Також у ГСЦ нагадали, що послуга з перереєстрації транспортного засобу у застосунку Дія доступна тільки для фізичних осіб 1 раз на рік. Купити чи продати онлайн можна легкові автомобілі, мотоцикли та мопеди.
Окрім цього в Дії буде інформація про відкриті виконавчі провадження за порушення військового обліку.
Так, Дія буде повідомляти не про штраф ТЦК за порушення правил військового обліку, а про відкрите виконавче провадження, за яким будуть стягувати кошти та майно ухилянта.
У разі, якщо ТЦК наклав своєю постановою штраф на особу, яка ухиляється від військового обліку, і ця особа не поспішає добровільно його сплатити, це може загрожувати арештом коштів на рахунках боржника, подальшим списанням коштів з цих рахунків, а також арештом майна з метою його подальшої реалізації.