Відтепер лікарі без військової кафедри можуть отримати офіцерське звання

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, що дозволяє присвоювати первинне офіцерське звання лікарям, які не проходили військову кафедру.

Міністерство оборони України цього року запровадило нову форму навчання і процедуру отримання офіцерського звання для мобілізованих медиків. Отримати звання молодшого лейтенанта і повернутися служити на більш відповідну посаду можна лише за 40 днів, які включають: курси онлайн і 18 днів практичних занять у стінах Військово-медичної академії ЗСУ.

Курси перепідготовки доступні військовослужбовцям ЗСУ рядового та сержантського складу, які мають вищу медичну або фармацевтичну освіту та сертифікат лікаря-спеціаліста до 55 років. Процедура вступу передбачає подання рапорту на командира військової частини, а також надсилання копії рапорту на електронну адресу doz@mod.gov.ua. Можливість служби за контрактом не є обов’язковою, але розглядається за бажанням кожного військовослужбовця.

 Водночас цивільні лікарі, які придатні до військової служби, але не мають військової освіти, можуть звернутися на військові кафедри медичних вищих навчальних закладів. За чотири місяці навчання вони можуть здобути офіцерське звання для подальшого проходження служби в ЗСУ на профільних для себе посадах.