Нещодавно уродженця Тернопільщини Сергія Притулу почали хейтити через появу інформації про купівлю ним трьох квартир.
Під час інтерв’ю Укрінформ не оминув цю тему.
- ...Я не можу не поставити запитання з приводу нещодавнього – про квартири. Ви писали допис із цього приводу, але хочеться більш детально почути вашу думку.
С.П.: - На якомусь виданні – «закон і ще щось» – з’являється стаття про те, що начебто в травні 2023 року моєю сім’єю було придбано три квартири. І я так розумію, що ось цей типу «вкид»… А чому це називається «вкид»? Тому що, якщо це журналістська робота, то в статті завжди є баланс думок.
А мене ніхто не запитував. «Сергію, а що там квартири, а розкажіть нам про них?» Ба більше, хтось досить непогано вклався грошима в те, щоб одночасно на десятках телеграм-каналів з’явилися передруки цієї статті. Насправді, – усе максимально банально і просто. У вересні 2020 року наша сім’я вклалася в будівництво ЖК, ще власне на стадії будівництва, даруйте за тавтологію. Й у 2023-му році, у травні, їх було здано в експлуатацію, ми отримали на руки документи на право власності. Ось і вся зрада.
- Чи є у вас припущення, хто саме міг вкластися в це? І взагалі – навіщо це робити, навіщо робити замовні статті про Сергія Притулу?
С.П.: - Давайте так, дивимося на причинно-наслідкової зв’язки. Що є одним із основних китів, на яких тримається волонтерство? Це довіра. Коли довіра до волонтера підривається, це стає причиною зменшення донатів. Після того, як донатів стає менше, закуповується менше майна. Якщо закуповується менше майна, українські військові отримають менше допомоги. Кому це вигідно під час війни, щоб український військовий на передовій отримав менше допомоги? Мені відповідь є очевидна. Ворогам. А ось вороги ці знаходяться за межами України, чи виступають корисними ідіотами в межах України – це вже питання риторичне.
Я не буду ініціювати процеси, які закінчаться втратою єдності
Чи знаю я, звідки ростуть ноги? Так, звичайно, знаю. Чи буду я зараз пушити цю ситуацію, оприлюднювати й так далі? Ні, тому що після початку повномасштабного вторгнення я і собі дав слово, й попросив усе своє оточення не використовувати жодних майданчиків, перепрошую, для срачів. У той час, коли фонд має гасло «непереможні», коли об’єднані, я точно не буду ініціювати якісь відцентрові процеси, які можуть закінчитися втратою єдності в українському суспільстві.
Є нормальні медіа-ресурси, які дають можливість на своєму майданчику оприлюднити правдиву інформацію, за що я вам дуже вдячний. Ми рухаємося далі.
- Ви писали, що заробили на ці квартири на медіапроєкті. Розкажіть про цей період. Узагалі, які гроші можна заробити, будучи ведучим?
Вартість квартир була менша за мій тодішній річний заробіток
С.П.: - Ну, це були досить хороші гроші з огляду на минулі роки. Скажімо так, вартість цих трьох квартир, які були придбані у 2020 році, – менша, аніж був мій річний заробіток на Новому каналі.
- Суми не називаєте?
С.П.: - Ну, квартири вийшли, здається, у тій газеті чи в тій статті я прочитав – 4,1 млн грн. Здається, це відповідає дійсності. Для мене в ті часи це абсолютно притомна, підйомна, нормальна цифра.
Відпрацювати на Новому каналі, починаючи з «Підйому», «Файна Юкрайна», «Хто зверху» й так далі… Кожного року в мене було як мінімум три проєкти на Новому, а ось, здається, у 2018-му я вів сім проєктів на трьох каналах – ICTV, СТБ і Новий. Ну як ви думаєте, це мабуть були досить хороші кошти.