"Українці з 60 років можуть чекати на несподівнку": в Україні передбачили доплату до пенсії для цих пенсіонерів

Окрім розрахункової пенсії, багато українців отримують ще й різноманітні доплати до пенсії. Найпоширеніші з них – вікові доплати, які починають надходити з 70 років. Проте деякі категорії громадян мають право на доплату до пенсії вже з 60 років – як тільки вони стають пенсіонерами.

Як інформує "Today.ua", хто і на які суми може претендувати, розповіло видання napensii.

Відповідно до закону, в Україні пенсійний вік настає в 60 років, причому і для жінок, і для чоловіків. У 2024 році вийти на заслужений відпочинок за віком можуть громадяни, які мають 31 рік страхового стажу. При цьому із 70 років більшість літніх українців починають отримувати вікові доплати до пенсії. Але на 60-річних такі доплати не поширюються. Натомість дехто з "молодих" пенсіонерів має право на іншу щомісячну надбавку..

Доплата не неповнолітніх утриманців

Законом встановлено доплату для 60-річних пенсіонерів, які мають на утриманні неповнолітніх дітей. Щоправда, величина такої доплати залишає бажати кращого – лише по 150 гривень на одного неповнолітнього. Проте, як кажуть, "на безриб'ї" і така сума не буде зайвою.

Але, щоб отримувати таку щомісячну додаткову суму, пенсіонеру доведеться поклопотатися й зібрати необхідні документи. Зокрема, крім заяви щодо призначення виплати, треба буде подати до ПФУ ще й такі документи:

паспорт; реєстраційний номер платника податків; свідоцтво про народження дітей; трудову книжка пенсіонера; довідку уповноважених органів з місця проживання про утримання або спільне проживання із заявником.

При цьому, щоб отримувати таку доплату, пенсіонер не повинен працювати.

Українцям передбачили доплату до пенсії з 60 років : хто і на скільки може розраховувати

Доплата за донорство

На таку щомісячну надбавку до пенсії можуть розраховувати громадяни, яким присвоєно звання Почесного донора. Для того, щоб отримати статус почесного донора, треба мати у своєму активі певну кількість зданої крові: або 40 максимально допустимих доз крові, або 60 максимально допустимих доз плазми. Звісно, що все це має бути документально підтверджено.

Отже, щоб отримувати таку виплату, треба подати до ПФУ такі документи:

паспорт;

реєстраційний номер платника податків;

документ, який підтверджує статус почесного донора.

Розмір щомісячної доплати до пенсії для почесного донора становить 10% від середнього прожиткового мінімуму у країні. На сьогодні це 292 гривні.