Що вимагає МВФ від України для отримання нової допомоги: деталі від Bloomberg

Представники МВФ наполягатимуть на швидшій девальвації гривні, зниженні процентних ставок та підвищенні податків. Так, на їхню думку, країна зможе заповнити дефіцит у держбюджеті.

Це умови для України, щоб і надалі отримувати фінансову допомогу від МВФ, пише видання Bloomberg.

За даними видання, під час зустрічі українських чиновників і представників МВФ вони розглянуть кредитну програму EFF на $15,6 мільярда.

За результатами Україна зможе розблокувати виплату $1,1 мільярда — представники МВФ мають упевнитися, що країна досягає цілей програми та має достатньо коштів для фінансування.

Програма EFF — це чотирирічне розширене фінансування у вигляді кредиту у розмірі $15,6 мільярда для України. Основною метою EFF було підвищити рівень резервів Національного банку України, запобігти відтоку капіталу, стабілізувати платіжний баланс країни та допомогти Україні подолати структурні проблеми в її економіці завдяки проведенню реформ.

Водночас Національний банк України не хоче допускати подальшого ослаблення гривні. Валюта вже втратила понад 10% від жовтня 2023 року, коли в країні скасували фіксований обмінний курс, який запровадили після початку повномасштабного вторгнення Росії до України.

"МВФ також назвав план українського уряду зі збільшення податків занадто мʼяким і закликав розширити спектр мит — однією з можливих пропозицій є підвищення податку на додану вартість - наразі він становить 20%", - пишуть журналісти.

До слова, представники МВФ, НБУ та Міністерства фінансів України не прокоментували цих заяв.