Скандальний львівський блогер-антивакцинатор отримав підозру за "зливання" локацій ЗСУ

Львівський блогер, якого раніше обвинуватили у спробі захоплення державної влади в Україні, дістав нові підозри, зокрема у шахрайстві та "зливанні" локацій ЗСУ. Про це 25 вересня в Telegram поінформувала Служба безпеки України.

Слідство не називає імені фігуранта, однак матеріали справи вказують, що йдеться про антивакцинатора зі Львова Остапа Стахіва.

У СБУ зазначили, що його підозрюють у тому, що за кілька місяців до початку повномасштабної війни РФ він міг підбурювати людей влаштовувати масові заворушення й захоплювати держустанови під виглядом "руху антивакцинаторів".

За даними спецслужби, перебуваючи у статусі обвинуваченого під час повномасштабного вторгнення, фігурант продовжив антиукраїнську діяльність і, ймовірно, і далі поширював у соцмережах деструктивний контент.

"Зокрема він стверджував, що російську збройну агресію нібито спричинили "треті країни", які "спровокували" Москву до повномасштабного вторгнення в Україну. Також під час одного зі своїх прямих ефірів у соцмережах фігурант публічно озвучив точну локацію розташування одного з підрозділів українських захисників, чим наразив їх на небезпеку", – ідеться у повідомленні.

В Офісі генерального прокурора уточнили, що під час ефіру чоловік поширив інформацію щодо особового складу одного з відділів територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Рівненській області з можливістю їхньої ідентифікації на місцевості. Надалі підозрюваний публічно поширив відеозапис ефіру на власній сторінці у Facebook і Telegram.

"Така інформація могла бути використана країною-агресором у ході ведення війни", – зазначили в ОГП.

Окрім того, фігуранта підозрюють в організації онлайн-курсів із нібито журналістики, на яких, зокрема, його підозрюють у навчанні послідовників протидіяти мобілізації в Україні.

"Вартість курсів становила 7 тис. грн з одного слухача. Після завершення навчання фігурант обіцяв своїм клієнтам посвідчення журналіста міжнародного зразка. Утім, замість обіцяних документів він видавав "випускникам" фіктивні посвідчення місцевої газети, яка втратила акредитацію ще навесні цього року", – додали в СБУ.

Зараз фігуранта повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану); ч. 1 і ч. 2 ст. 190 (шахрайство).

Новини компаній
17:00, Вчора