На початку жовтня курс долара традиційно буде під наглядом НБУ. Попри це вартість валюти буде коливатися.
Чого чекати від долара
Як інформує "24", Тарас Лєсовий спрогнозував, що валютний ринок на початку жовтня буде коливатися у чітко визначених межах.
"З одного боку, всі коливання відбуватимуться згідно з усталеною системою і відповідно до режиму керованої гнучкості: часті, подекуди щоденні, курсові коливання, але з різнобічною і незначною амплітудою, що не перетинатимуть допустимі коридори коливань. А, з іншого боку, завдяки валютним інтервенціям, на ринку збережеться відносна рівновага між попитом і пропозицією",- зауважує фахівець.
Регулятор продовжить точкове втручання у курсоутворення, коли це буде потрібно.
Крім цього, не виключаємо частковий вплив інерції: цілком можливо, що тренд останніх днів вересня (висхідний чи спадний) діятиме і в перші дні жовтня,– додав Лєсовий.
Тож ситуація буде досить прогнозованою.
Основні тенденції долара в жовтні
Коридори валютних коливань: 41 – 41,6 гривні за долар (на міжбанку) та 41,2 – 41,8 гривні за долар (на готівковому ринку).
Поточні (щоденні) курсові коливання: міжбанк – до 0,2 – 0,3 гривні, комбанки – до 0,3 – 0,5 гривні, обмінні пункти – до 0,5 гривні.
Різниця між курсами купівлі та продажу: міжбанк — до 0,05 гривні за долар; комерційні банки — до 0,5 – 0,6 гривні за долар; обмінні пункти — до 0,6 – 1 гривні за долар.
Різниця курсів купівлі: комбанки — 0,2 – 0,3 гривні за долар; обмінні пункти — 0,3 – 0,5 гривні за долар.
Різниця курсів продажу: комбанки — 0,1 – 0,2 гривні за долар; обмінні пункти — 0,3 – 0,5 гривні за долар.
Середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку — 0,3 – 0,5 гривні.
Середні курсові відхилення протягом тижня: до 2% від стартового курсу тижня.