"21 500 грн зарплати на місяць": працьовитих українців, які потребують роботи, запрошують на вакансії

У вересні український ринок праці активізувався, оскільки стартував сезон найму. Роботодавці розмістили рекордну кількість вакансій — 117 683 пропозиції роботи. Така активність роботодавців порівнянна з показниками 2021 року, коли кількість вакансій також перевищувала 117 тисяч.

Як інформує "delo.ua", про це йдеться у релізі Work.ua

Однак, відновлення ринку праці нерівномірне, і значна різниця в динаміці спостерігається між регіонами на заході та в центрі країни порівняно з прифронтовими областями.

У вересні також відзначено збільшення кількості вакансій для студентів (+5%) та людей без досвіду роботи (+4%). Разом з цим побільшало пропозицій для ветеранів (+3%), людей з інвалідністю та пенсіонерів (+2%). Вражаючий ріст продемонструвала категорія робіт з бронюванням — плюс 16% до серпня.

Найбільший приріст вакансій спостерігався в таких областях, як Івано-Франківська, Черкаська, та Запорізька (+4%), Волинська (+3%), Чернігівська та Вінницька (+2%).

Фото 2 — У вересні роботодавці розмістили рекордну кількість вакансій, але зарплати не зросли: яка ситуація на ринку праці

Регіони-лідери за кількістю пропозицій роботи також показали позитивну динаміку, хоча і незначну.

Останні новини КатегоріяВійна в Україні Велика Британія відправить в Україну артилерійські системи і далекобійну зброю - міністр Умєров КатегоріяТранспорт "Укрзалізниця" фіксує спад пасажирських перевезень у вересні КатегоріяЕкономіка Інфляція в Україні у вересні прискорилася до 8,6%

Всі новини

Зарплати не зростають

Проте зарплати залишилися на рівні попередніх місяців, що викликає незадоволення серед шукачів роботи. У вересні середня зарплата становила 21 500 грн, що не змінилося порівняно з серпнем.

Мінімальні зміни зарплатної медіани спостерігалися лише у кількох регіонах: Київській (24 000 грн), Львівській (21 500 грн) та Харківській областях (19 170 грн).

Попри загальну стабільність зарплат, у деяких галузях спостерігається зростання. Наприклад, у сфері охорони і безпеки середня зарплата підвищилася на 13% і досягла 45 000 грн. В інших галузях зростання було менш вираженим:

Страхування — 25 000 грн (+5%); Управління персоналом та HR — 25 000 грн (+4%); Телекомунікації та зв'язок — 24 980 грн (+4%); Будівництво і архітектура — 26 000 грн (+4%).

Серед найприбутковіших професій вересня були ендодонтисти (55 000 грн), водії-міжнародники (50 000 грн), рихтувальники (45 000 грн), а також бурильники, медіапродюсери, рієлтори та тонувальники (40 000 грн).

Додамо, що середня заробітна плата в Україні станом на початок вересня становить 17 218 гривень. Найбільше заробляють в Києві - 21 100 грн, а найменше в Чернігівській та Сумській областях - по 15 000 грн.

На ринку праці шукають фахівців з логістики

Щодо категорій вакансій, найбільше пропозицій у сфері обслуговування — 21 164 вакансії (+3% до серпня). Також помітне зростання вакансій у логістиці, складському господарстві та зовнішньоекономічній діяльності (+5%), а також у робітничих спеціальностях та виробництві (+4%).

Фото 3 — У вересні роботодавці розмістили рекордну кількість вакансій, але зарплати не зросли: яка ситуація на ринку праці

Одним із важливих трендів на ринку праці є зростаючий попит на кандидатів без досвіду. У вересні 43% від усіх вакансій були адресовані тим, хто не має попереднього досвіду роботи, що значно більше порівняно з вереснем 2023 року, коли таких пропозицій було лише 36%.

Також цікаво, що в вересні збільшилася кількість вакансій з дистанційною роботою (+3%). Це перший приріст у цій категорії за кілька місяців, оскільки раніше спостерігалося скорочення таких пропозицій.

Дистанційні вакансії є одними з найпопулярніших серед шукачів, що сприяє високій конкуренції за них.

Додамо, станом на серпень 2024 року в Україні зареєстровано понад 34 тисячі випадків заборгованості із виплат зарплат. Загалом 1 872 компанії не виконали своїх зобов'язань перед працівниками. Особливо гостро проблема постала на державних підприємствах та акціонерних товариствах, які стали найбільшими боржниками — на їхньому рахунку понад 11 та 9 тисяч судових проваджень відповідно. Це становить 33,8% та 28,8% від загальної кількості боргів.

Зауважимо, що у період з січня по серпень 2024 року ринок праці України зазнав значних змін. За даними аналітики OLX Робота, зростає кількість активних вакансій та медіанна зарплатня, але падає кількість відгуків від пошукачів роботи.