Страшна хвороба продовжує ширитися Україною, викликаючи в українців небезпечні симптоми.
Як інформує "ДЗВІН", цьогоріч в Україні було зафіксовано 50 випадків захворюваності на гарячку Західного Нілу.
Про це розповіла заступниця генерального директора ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" Наталія Видра.
За її словами, в області зафіксовано шість випадків захворюваності на дану хворобу. З них два – смертельні.
Гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. Також можна заразитися через кров птахів, або ж під час переливання крові від хворої людини, під час трансплантації органів, через кров матері до дитини, тощо. В інших випадках від людин до людини хвороба не передається.
Наталія Видра зазначила, що вакцини від цієї хвороби не існує. Тому найкращий спосіб захиститися – це профілактика. Мова йде про використання репелентів, москітні сітки на вікнах квартир та будинків, а також мінімізація часу перебування на свіжому повітрі в період максимальної активності комарів.
80% людей зазвичай переносять хворобу безсимптомно або у легкій формі. В інших випадках хвороба вражає центральну нервову систему, викликаючи такі серйозні захворювання як енцефаліт, менінгіт, а також поліомієлітоподібні синдроми.
В групі ризику – люди похилого віку, люди з ослабленим імунітетом, вагітні жінки та немовлята.
Після хвороби, навіть у безсимптомній формі, людина отримує імунітет. Повторне зараження можливе, зазвичай, лише при мутації вірусу.