Вакцини немає: смертельно небезпечна лихоманка Західного Нілу поширюється Україною

Вірус Західного Нілу становить "серйозну" загрозу для України. Поширення вірусу, що передається комарами, за три місяці призвело до смерті 11 людей у ​​охопленій війною країні. Загалом зареєстровано 88 випадків захворювання.

Про це пише видання "UWN".

Як повідомляє Агентство охорони здоров’я, приблизно у кожного 150-го зараженого Західного Нілу розвивається серйозна або смертельна хвороба. Проте 80 відсотків людей із вірусом можуть не мати симптомів.

За даними Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, рівень смертності становить від 2 до 14%.

В даний час не існує вакцини або специфічного лікування Західного Нілу.

Симптоми

У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвиваються грипоподібні захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи – менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).

Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена.

У тяжких випадках вона супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо-осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання.

Лихоманка Західного Нілу (ЛЗН) – це інфекційне захворювання, яке викликається вірусом Західного Нілу. Є одним із трансмісивних варіантів комариних лихоманок, належить до сімейства флавівірусів, куди також входять збудники жовтої лихоманки та денге. Вперше виявлено 1937 року в регіоні Західний Ніл в Уганді. Спочатку спалахи були локалізовані в Африці та протікали у відносно м’яких формах. Але згодом лихоманка почала активно поширюватися, викликаючи епідемії в інших регіонах світу, з більш тяжкою симптоматикою.

Найнебезпечніші спалахи лихоманки Західного Нілу фіксувалися у США, на початку 2000-х років. Сьогодні ЛЗН зустрічається у різних частинах світу, особливо у регіонах з теплим кліматом та високою активністю комарів. Тяжкий перебіг хвороби, неможливість вакцинації дорослих та дітей (ефективні вакцини відсутні), а також складна реабілітація після хвороби, робить ЛЗН суттєвою проблемою для світової системи охорони здоров’я.