"Страшні припадки вночі, лихоманка, біль і біда": небезпечна хвороба шириться Україною, ці діти і дорослі захворіють

В Україні продовжує зростати захворюваність на кашлюк. За вісім місяців 2024 року зафіксовано 6073 випадків захворювання, хоча минулого року в цей же час було тільки 276 випадки. Цьогорічні показники у 22 рази більше ніж у 2023 році.

Як інформує "Про все", зокрема, у Черкаській області загалом за вісім місяців цього року зареєстровано 89 випадків кашлюку. Серед дітей до 17 років зареєстровано 79 випадків. Найбільша захворюваність зафіксована у таких вікових групах: 10-14 років – 24 випадки, у дітей до року – 17 випадків, 15-17 років – 15 випадків.

Із 79 захворілих дітей щеплення не мали 46,8%, більшість інших були щеплені з порушенням Календаря щеплень. Найбільша кількість випадків кашлюка серед жителів Черкаського району – 44 випадки, Уманського району – 25 випадків.

Кашлюк – гостра антропонозна (передається від людини до людини) повітряно-крапельна бактеріальна інфекційна хвороба. Хвороба починається через 3-14 днів після інфікування (у середньому 5-8 днів), частіше як ГРВІ.

Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, з характерним свистом. Напади кашлю частіше відбуваються вночі та можуть супроводжуватись гарячкою, появою нежиті, іншими ознаками ГРВІ. Кашлюк "дуже заразний" і небезпечний як протіканням хвороби, так і ускладненнями, а іноді навіть може закінчитися летально.

Щоб захиститися від кашлюку необхідні чотири щеплення – у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.