Не пропустіть найяскравіший зорепад року Оріоніди: коли і як побачити метеорний потік (ФОТО)

Усі астролюбителі розпочали цей тиждень жовтневим метеорним потоком Оріоніди. Пік активності зорепаду припадає на 20 і 21 жовтня, але спостерігатиметься він до 22 листопада.

Оріоніди, що почалися ще в кінці вересня, вважаються одним з найкрасивіших метеорних дощів у році. У пікові ночі можна побачити близько 10-20 метеорів на годину, деякі з яких перетворюються у вогняні кулі, пише CNN.

Як виникає метеоритний дощ

За словами науковців, метеорні дощі виникають, коли орбіта Землі перетинає шлях комети. Скелясті уламки, залишені кометою, згорають, коли вона входить в атмосферу планети.

Розпочався один із найяскравіших зорепадів року: як і коли побачити метеори Оріонід

Щодо Оріонід, то вони виникають, оскільки Земля проходить через фрагменти льоду та каміння, залишені кометою Галлея, яка промандрувала приблизно середину своєї 76-річної орбіти навколо Сонця. Наша планета проходить цей шлях щороку наприкінці жовтня, створюючи приголомшливий метеоритний дощ.

За даними Американського метеорного товариства, Оріоніди швидкі, але слабкі, їхні вогники тривають кілька секунд. В пікові ночі спостерігаються близько 10-20 метеорів на годину. Родзинкою цього зорепаду є вогняні кулі, які можна побачити у небі.

Розпочався один із найяскравіших зорепадів року: як і коли побачити метеори Оріонід

Коли і як спостерігати за зорепадом

Науковець американського метеорного товариства Роберт Лунсфорд наголосив, що спостерігати за Оріонідами можна впродовж усієї ночі після півночі, коли сузір’я Оріон – радіант Оріонід або область, звідки походять метеори – буде високо в небі.

Зорепад видно в усіх частинах світу, крім Антарктиди, де Сонце зараз не заходить.

За словами метеоролога, навіть через кілька днів після піку активності Оріоніди вироблятимуть подібну кількість метеорів. "Оріоніди мають плоский пік, тобто активність триває кілька днів. Тож якщо в пікову ніч було, наприклад, хмарно, на наступну ніч можна побачити майже таку ж кількість метеорів", – сказав Лунсфорд.

Розпочався один із найяскравіших зорепадів року: як і коли побачити метеори Оріонід

Любителям неба, які хочуть помітити метеор, NASA рекомендує посидіти на вулиці за 30 хвилин до спостереження, щоб очі звикли до темряви. Найкраще спостерігати за зоряним небом на відкритій, бажано гористій місцевості, подалі від ліхтарів чи будь-якого іншого освітлення.

Щоправда, зараз спостереженню за зорепадом заважає супермісяць Мисливця. Адже через свою яскравість, він освічує небо так сильно, що засліплює метеори. Тож астрономи радять спостерігати за спалахами Оріонід в протилежному напрямку від Місяця, щоб уникнути його відбитого світла. Зрештою, Місяць Мисливця вже спадає, тож з кожною наступною ніччю його яскравість буде послаблюватись і можна ще побачити Оріоніди, які будуть активні до 22 листопада.