Любить поспати: червонокнижного гризуна помітили на Тернопільщині (ФОТО)

Рідкісний вид мишачих, який називають ліскулька, вовчок горішковий, лускорішок або ліщиновий вовчок помітили на Тернопільщині.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці "Природний заповідник "Медобори".

Ліскулька, вовчок горішковий, лускорішок або ліщиновий вовчок (Muscardinus avellanarius) — рід мишовидих гризунів з родини вовчкові (Gliridae) підряду Вивірковиді (Sciuromorpha). Рід містить єдиний сучасний вид.

Цей рід гризунів є одним з найпопулярніших об'єктів зоологічних описів і лідером за кількістю усталених ненаукових назв серед усіх ссавців фауни України. Забарвлення ліскульки загалом вохристо-іржаве, але на череві біле. Молоді особини тьмянішого й сірішого кольору.

Розміри малі: довжина тіла не перевищує 100 мм. Хвіст 60–75 мм, круглий і густо вкритий коротким (до 5 мм) одноманітним волоссям. Маса становить від 15 до 30 г. Очі примітні, чорні. Вуха малі й округлі.

Лапи дуже гнучкі, пристосовані для лазіння. Цей вид відомий з більшості західних, центральних та північних областей України. Населяє листяні ліси, віддаючи перевагу узліссям, вторинним заростям, переліскам та іншим лісистим районам із густим чагарниковим підліском. Він також зустрічається в живоплотах на сільськогосподарських угіддях. У заповіднику - звичайний вид.

Ліскулька веде суто нічний спосіб життя. Удень ці тваринки сплять у сферичному гнізді, зробленому з трави, оголеної кори та моху, яке утримується липкою слиною. Гніздо має діаметр приблизно 15 см.

Зазвичай гнізда розташовуються приблизно на 2 метри від землі. Охоче селиться і в штучних гніздівлях. Вже наприкінці літа тваринка починає підшукувати відповідне місце для майбутньої зимівлі. Найчастіше використовуються глибокі ями або великі купи опалого листя. До осені звірятко покривається порівняно товстим шаром жиру, який допоможе йому пережити холодну зиму.

Сплячка настає з жовтня по квітень. Ліскульки проводять цей час у порожнистому пні, під сміттям на поверхні лісової підстилки або в покинутій норі. Зимові гнізда вистилають мохом, очищеною корою, пір’ям і травою. Під час сплячки температура тіла знижується до 0,25-0,50 градусів Цельсія, хоча нормальна температура становить від 34 до 36 градусів Цельсія. Зимовий сон глибокий і не переривається фазами неспання..