"Посилання мобілізації": 40 000 чоловіків залишаться без бронювання - ЗМІ

За результатами розпочатого аудиту механізму бронювання вже виявлено щонайменше 40 000 військовозобов’язаних, які заброньовані з порушеннями, а 20% критично важливих для економіки підприємств можуть втратити цей статус.

Наразі аудит заброньованих триває, його проводить спільна комісія за участі представників Міноборони, Мінекономіки й апарату Кабміну, передає dev.ua із посиланням на NV.

"Щонайменше 20% компаній після аудиту з великою ймовірністю втратять статус критичних підприємств. Це стосується тих, хто спочатку не мав би потрапити до цього списку. Багато з цих компаній могли торгувати квотою на бронь", – розповів виданню чиновник з команди президента, який погодився спілкуватися на цю тему непублічно.

Співрозмовники видання також стверджують, що після аудиту критично важливих підприємств, який триватиме до 15 листопада, Кабмін може внести зміни у постанову №76, яка встановлює правила бронювання.

"Одна з основних пропозицій – до переліку критично важливих не може потрапити компанія, яка платить своїм працівникам менш ніж 19 000 грн на місяць… Окрім цього, підприємства мають щомісячно подавати звіти про розмір зарплатні. Розглядається варіант позбавити військові обласні адміністрації права надавати бізнесу статус критично важливого або можливий інший варіант – це рішення чиновники на місцях прийматимуть разом із ТЦК. А ще – можуть скоротити кількість заброньованих на критично важливих підприємствах, як от у військовій промисловості чи енергетиці, зі 100% до 70−90%", – пише видання про можливі законодавчі зміни.