"В Україні масово поширюється жахлива хвороба, вірус викликає біль і страждання": кашель, жар і біда будуть в цих людей

В українських областях продовжують фіксувати небезпечний вірус, який здатний зруйнувати здоров'я заражених людей.

Як інформує "ЗМІСТ", біологічний матеріал хворих на COVID-19 з Полтавщини надіслали до лабораторії, аби дослідити збудників.

Про це повідомили в Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб 30 жовтня.

Результати дослідження геному збудників коронавірусної хвороби у жителів Полтавщини показали, що вони є варіантами FLiRT. Йдеться про генетичні лінії KP.1.1.3; KP.3.1.1.1 та JN.1.18. Вони належать до підваріантів "Омікрону" й поширюються світом з весни цього року.

На Полтавщині перелічені віруси з липня-серпня переважають серед збудників коронавірусної хвороби.

Минулого тижня на гострі респіраторні інфекції, включно з COVID-19, на Полтавщині захворіли 5 тисяч 727 людей, що на 10% менше, ніж попереднього тижня. Серед захворілих у 81 пацієнта підтвердили COVID-19. Одна людина у Полтавській громаді померла від ускладнень коронавірусної хвороби.

У Полтаві підтвердили поширення коронавірусу FLiRT

Аналіз стоків у вересні показав циркуляцію збудників коронавірусної хвороби, що належать до варіанту "Омікрон" і дістали назву FLiRT.

Фахівці дослідили стоки на очисних спорудах Полтави й виділили збудники COVID-19.

Під час лабораторного дослідження з’ясували, що визначені зразки належать до генетичних ліній JN.1.4, KP.1.1.1, BA.2.86.1, тобто сімейства, яке останнім часом отримало назву FLiRT.

За словами лікарів, симптоми хвороби істотно не відрізняються, проте тривалість інкубаційного періоду скоротилася. Захворювання розпочинається з нежитю, ломоти в тілі, першіння в горлі, слабкості, болю в голові та м’язах. Симптоми наростають на 2-3 добу, а на 4-5 день набувають піку.

У разі легкого перебігу хворий майже одужує на 6-7 добу. Проте якщо форма ускладнена, можуть приєднатися бактеріальна інфекція або загостритися хронічні хвороби верхніх дихальних шляхів.

В області відбирають проби стічних вод до очищення, аби виявляти поширення вірусів COVID-19 та грипу. На Полтавщині визначили три точки забору матеріалу на аналіз. Епідемічний нагляд за вмістом вірусів у стічних водах запровадили з 1 липня цьогоріч.

Стоки аналізують на вміст вірусів COVID-19 та грипу.

Лабораторія центру контролю з початку програми виконала понад 66 досліджень. Майже у всіх пробах виявили вірус SARS-CoV-2, що відповідає епідемічній ситуації в регіоні. Вірус грипу станом на першу половину вересня в стічних водах не знайшли.