"Живцем згоріло 3-є людей": на Тернопільщині сталися фатальні інциденти, з'явилися подробиці трагедій

Пожежі у Кременецькому районі забрали життя трьох людей. За інформацією Кременецького районного управління ГУ ДСНС України у Тернопільській області, троє людей загинули в пожежах у приватних будинках протягом листопада 2024 року.

Як інформують "Тернополяни", зокрема смертельними стали пожежі:

4 листопада 2024 року в селі Людвище, Шумської ТГ загинув власник домогосподарства 1974 р.н. (ймовірна причина пожежі – необережність під час куріння);

7 листопада 2024 року в селі Садки, Великодедеркальської ТГ загинув власник домогосподарства 1958 р.н. (ймовірна причина пожежі – порушення правил пожежної безпеки під час монтажу димарів);

11 листопада 2024 року в селі Новостав, Шумської ТГ загинув власник домогосподарства 1976 р.н. (ймовірна причина пожежі – необережність під час куріння).

«З початком холодів люди частіше використовують пічне опалення та іноді курять у приміщеннях, нехтуючи основними правилами пожежної безпеки. Кременецьке РУ ГУ ДСНС у Тернопільській області вкотре закликає всіх дотримуватися правил безпечного користування пічним опаленням!», - зазначили у районному управлінні.

Важливі правила при експлуатації пічного опалення:

Очищення димоходів та печей від сажі обов’язкове перед початком та протягом опалювального сезону: опалювальні печі на твердому та рідкому паливі — не рідше 1 разу на 3 місяці; печі безперервної дії — не рідше 1 разу на 2 місяці.

Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні відступки від горючих конструкцій.

Підлога з горючих матеріалів повинна бути захищена перед топковими дверцятами металевим листом (0,7x0,5 м) уздовж печі.

Відстань від печей до товарів, меблів та іншого обладнання має бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів — не менше 1,25 м.

Димові труби на горищах повинні бути оштукатурені та побілені.

Димові труби будинків з покрівлею з горючих матеріалів обов’язково обладнуються іскрогасниками.

Попіл і шлак з печі необхідно заливати водою та виносити у спеціально відведені місця.

«Встановлення тимчасових печей у приміщеннях суворо забороняється! Також звертаємо увагу на вкрай небезпечну звичку — куріння в ліжку! Особливо це стосується куріння в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, що значно підвищує ризик пожежі. Забуті недопалки можуть легко викликати займання, а в умовах недостатньої уваги та швидкості реакції шанс на порятунок знижується. Запам’ятайте: навіть один необачно залишений недопалок може призвести до трагедії. Будьте відповідальними: не паліть у ліжку! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки та бережіть себе та своїх близьких», - наголосили рятувальники.

У разі пожежі чи надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»