Народна депутатка Анна Скороход розповіла, про те, що медиків в Україні починають переводити у штурмовики на фронт.
Скороход підтвердила, що є випадки, коли медиків переводять на бойові посади на "нуль", пише ТСН.
"Це дійсно правдива інформація. І до мене безпосередньо зверталися медики. Переведення зачепило звичайних лікарів, медсестер, реабілітологів, які ну ніяк не можуть стати піхотою, тому що у нас і так величезний брак персоналу у госпіталях", – наголосила нардепка.
"Ми розуміємо, що є ще й питання особистостей – коли людей просто ховають на певних посадах в ротах охорони. Замість того, щоб відправляти бойові спеціальності в піхоту або штурмовики, у нас відправляються лікарі", – додала політикиня.
Як приклад вона навела свого знайомого – ребілітолога, якого перевели на посаду стрільця.
"За наказом це має бути до 20%. Це наказ Сирського. Він імплементований командувачем Медичних сил. Ми його начебто трохи призупиняли, але зараз вже лікарі знову телефонують і кажуть, що відбувається те саме. До мене взагалі телефонують і медсестри, і медбрати, і навіть санітари", – розповіла депутатка.
Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що Командування Медичних сил ЗСУ запланували від 4 листопада "потайки відновити відправку медиків у піхоту". За її словами, зараз у піхоту відправляють людей із прикриття аеродромів, артилерійських розрахунків, навіть з Patriot.
Капітан ЗСУ Мирослав Борисенко зазначив, що 2023-2024 років на фронт переважно мобілізують жителів сіл і маленьких містечок, водночас мешканці великих міст можуть ухилятися від призову.
Військовий висловився, що хотів би бачити дітей олігархів та президентів. Також Борисенко зазначив, що через провальну мобілізацію зараз є велика проблема у війську. Також капітан ЗСУ додав, що працівники ТЦК найактивніше мобілізують жителів сіл і маленьких містечок.
На його думку, в селах уже не лишилося ухилянтів. Однак командир мінометної батареї наголосив, що 55-річні чоловіки не можуть бути ефективними військовими. молодь повинна йти в армію.
Жінки мають взяти зброю до рук
Чимало політиків, а також військових кажуть, що до війська мають йти жінки. Ветеранка російсько-української війни, очільниця волонтерського проєкту Victory drones Марія Берлінська розповіла, що при розумному підході зараз це може бути не обов'язкова мобілізація, а успішний рекрутинг.
За її словами, жінки, які прийшли добровільно у військо, та пройшли відповідну підготовку зможуть зайняти ряд позицій в тилу, і вивільнити десятки тисяч чоловіків для фронту.
На її думку, на 11 році війни навіть смішно дискутувати питання чи можуть жінки служити на фронті. За її словами, на фронті є блискучі снайперки, операторки дронів, медикині, артилеристки і т.д. Варто додати, що раніше волонтерка Берлінська заявляла, що генералів та ексміністрів потрібно відправити у піхоту.
Євгенія Закревська, військова 92 окремої штурмової бригади заявила, що новобранців у ЗСУ не вистачає навіть на поповнення втрат. Тому запровадження чітких термінів служби неможливе і треба мобілізувати жінок.
Водночас військова пропонує налагодити ротації та активізувати мобілізацію. За її словами, вже давно потрібно оголосити обов'язкову мобілізацію жінок.
"Хочемо ми чи ні – ми народжені для війни. І від нас залежить, чи наші діти також народжуються для війни. Цей вибір дуже простий: окупація, еміграція або спротив. Я обираю спротив. І насправді єдиний чесний вибір саме громадянина держави – це спротив", – зазначила Закревська.
Народна депутатка Мар'яна Безугла підтримала мобілізацію жінок. Про це вона написала у своєму Telegram.
"Давно підтримую мобілізацію жінок і вдячна Марії за те, що вона вкотре підняла актуальну тему. У Конституції немає двох видів громадян. Наразі ми маємо незаконну дискримінацію чоловіків", – написала вона.
Безугла зауважила, що мобілізація жінок може зменшити кількість мобілізованих чоловіків: "Якщо мобілізовуватимуть жінок, то чоловіків мобілізовуватимуть менше – це вам, чоловіки, один із факторів, чому підтримувати мобілізацію співгромадянок".
Безугла вважає, що варто почати з мобілізації на тилові посади: "У тилу зараз багато «пристроєних» – тисячі й тисячі чоловіків, які "порішали" та яких бойові підрозділи вже зачекалися".
Нагадаємо, командир бригади "Чорний ліс" Олександр Попов заявив, що без мобілізації військовозобов'язаних не обійтись, тому якщо люди не хочуть служити, вони всеодно потрібні на фронті.