"Мороз і шалена злива накриють регіон України, дикий снігопад і дощ хлинуть на міста": де чекати на холод у -16 градусів

В Україні очікується серйозне похолодання. Сніг і доз накриють конкретні регіони. Синоптики раніше повідомляли, що за історію спостережень в листопаді фіксувався абсолютний мінімум і в -16 градусів морозу, і у -33 градуси.

Як інформує "УНН", в Україні сьогодні хмарно з проясненнями, температура повітря коливатиметься від +7 до +10°C. На заході можливі сильні дощі та мокрий сніг, в інших регіонах опадів не очікується.

Сьогодні в Україні очікується хмарна погода з проясненнями, при цьому вітряно та прохолодно. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

Деталі

За прогнозами синоптиків, температура повітря вдень коливатиметься в межах +7..+10°C.

Київ: температура +9..+11°C, хмарно з проясненнями, без істотних опадів.

Львів: температура +5..+7°C, хмарно з проясненнями, можливі дощі та мокрий сніг.

Дніпро: температура +10..+12°C, хмарно з проясненнями, без опадів.

Одеса: температура +13..+15°C, хмарно з проясненнями, без опадів.

Харків: температура +8..+10°C, хмарно з проясненнями, без опадів.

Донецьк: температура +8..+10°C, хмарно з проясненнями, без опадів.

Луганськ: температура +7..+9°C, хмарно з проясненнями, без опадів.

Сімферополь: температура +13..+15°C, хмарно з проясненнями, без істотних опадів.

Мелітополь: температура +10..+12°C, хмарно з проясненнями, без істотних опадів.

На заході країни можливі сильні дощі, в інших регіонах опадів не очікується. Середня денна температура буде в межах +7..+10°C.

Як інформує "РБК_Україна", погіршення погодних умов в Україні, анонсоване раніше, не триватиме занадто довго. На зміну дощам і мокрому снігу прийде суха погода - без опадів.

Про це розповіла синоптик Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха.

Коли в Україні чекати погоди без опадів

За словами експерта, вже завтра, 21 листопада, територією України буде проходити атмосферний фронт з північного заходу.

"Опади розпочнуться дощем, але потім перейдуть у мокрий сніг", - уточнила вона.

У першій половині п'ятниці, 22 листопада, очікується невеличка "перерва".

"А вже у другій половині 22 числа буде новий атмосферний фронт циклону з південного заходу. І він принесе ще додатково опади у вигляді мокрого снігу", - зауважила синоптик.

Вона додала, що подекуди сніг може "затриматись":

у західних областях у північних областях частково - у центральних і східних області

Птуха зазначила, що лежати впродовж тривалого часу "в цього снігу шансів поки що немає", тому що пізніше (орієнтовно - після 24 листопада) на території України переважатиме більш "антициклональний характер погоди".

Водночас найдовше сніг затримається у Карпатах.

"Там мороз буде утримуватись як у нічні, так і в денні години. Тому в Карпатах у нас вже буде переважно... Осередок зими більш стабільний", - додала експерт.

Вона зазначила, що фаза опадів відіграватиме дуже велику роль, адже погода залежить від траекторії циклонів і атмосферних фронтів.

"Тому може коливатися, скажімо там, і площа розподілу саме снігу, снігового покриву... Якщо трішечки все ж таки вищою буде температура в певній області, звичайно, там опади підуть рідкою фазою і надовго не затримаються", - пояснила Птуха.

Тим часом погоду без опадів синоптики попередньо прогнозують з 25 листопада.

"Починаючи з 25 числа - вже відповідно буде без опадів. І температурні показники в денні годині стабільно будуть вище нуля. В нічні - можливий невеликий морозець, але все одно це сприятиме тому, що сніговий покрив буде танути. Десь більш інтенсивно, десь - менш інтенсивно", - підсумувала представниця УкрГМЦ.

Де в Україні вже зафіксували перший сніг

Нагадаємо, в ніч з неділі, 29 вересня, на понеділок, 30 вересня, у Карпатах суттєво впала температура повітря, тож на високогір'ї випав перший сніг.

Користувачі соціальних мереж активно ділились кадрами, на яких видно було засніжені схили та ліси.

У ДСНС також показали, як виглядала засніжена гора Піп Іван (одна з найвищих вершин Українських Карпат, розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей).

Крім того, рятувальники закликали туристів не нехтувати безпекою та утриматись від походів.

Тим, хто все ж таки вирішив йти в гори, порадили підготуватись як слід - взяти з собою теплі рукавиці, бафи для захисту шиї та обличчя, а також надягати кілька шарів теплого одягу й зимове взуття.