Бойовий досвід у навчанні: як офіцери-практики допомагають готувати фахівців психологічної підтримки в ЗСУ

Діючі заступники командирів бойових бригад провели цикл занять для майбутніх фахівців профілю психологічної підтримки персонал.

Нещодавно мобілізовані солдати і сержанти, які мають відповідну вищу освіту за напрямками педагогіки, психології чи споріднених професій, проходять підготовку у навчальному підрозділі післядипломної освіти, готуючись до отримання офіцерського звання. А ті, хто вже є офіцерами, але на посаді, пов’язаній із психологічною підтримкою персоналу не так давно - збагачуються знаннями в рамках спеціальних курсів підвищення кваліфікації.

Головним управлінням психологічної підтримки персоналу ЗС України організовано залучення до навчання цих категорій військовослужбовців діючих досвідчених заступників командирів бойових бригад.

Представник 92-ої окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка розповів про декомпресію як елемент системи психологічного відновлення особового складу. Офіцер з 1-ої окремої танкової Сіверської бригади ділився досвідом щодо практичної організації психологічної підтримки персоналу у підрозділах та військових частинах. А заступник командира з 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” допоміг слухачам розібратися з основами військового лідерства в ЗС України і дав кілька цінних порад їх застосування в майбутній роботі з військовими колективами.

І слухачі, і викладачі-практики відзначили дуже теплу дружню атмосферу зацікавленої співпраці в аудиторії. Ті, хто вчилися, не просто уважно слухали, а й активно долучалися до обговорення, розв’язували творчі завдання, забезпечуючи корисний інтерактив і зворотній зв’язок для бойових офіцерів. Заступники командирів бригад в свою чергу були дуже натхненні тим, що майбутні і діючі молоді офіцери зацікавлені у якнайглибшому вивченні теорії своєї роботи і вже випробовують себе в практичному застосуванні із ґрунтовним розумінням суті справ.

Такий досвід залучення бойових офіцерів-практиків до навчального процесу ініційовано Головним управлінням психологічної підтримки персоналу ЗС України за даним напрямком вперше. Але планується, що надалі заступники командирів бойових військових частин ділитимуться своїми знаннями і досвідом із молодими колегами на регулярній основі.