"Руки, ноги, голова, грудна клітина була поранена, легеня прострелена": військовий шокував, як лікарі вимагали від нього гроші

Медики пропонували тяжкопраненому воїну заплатити за підтвердження інвалідності.

До ліквідації МСЕКів залишилося 20 днів. Поки ж лікарі малинської лікарні зажадали 2 тисячі доларів та 10 тисяч гривень, щоб переоформити 3 групу інвалідності військовому, який отримав її через поранення на фронті.

Лікарям висунуто підозри, однак від роботи їх не відсторонили - з'ясувала кореспондентка ТСН Ірина Маркевич.

Що розповів військовий

Військовий не показує своє обличчя і просить називати Григорієм, бо Малин що на Житомирщині, місто маленьке всі один одного знають. Поранення він отримав ще на початку вторгнення.

"Руки, ноги голова, грудна клітина була поранена, легеня була прострелена", - каже військовий.

Після лікування і реабілітації, Григорій отримав 3 групу інвалідності. Через рік прийшов час отримати медичні висновки для її продовження. У лікарні запропонували вирішити питання швидко."Давайте домовляться, у вас там не вистачає деяких документів, довідок - ми вам все зробимо і тоді будемо розраховуватися. Вони сказали суму і сказали термін скільки чекати - дві тисячі доларів", - каже військовий.

10 тисяч гривень, аби виписка була такою, щоб інвалідність можна було підтвердити. Григорій погодився, вийшов з лікарні і звернувся до Служби безпеки у Житомирській області.

"Злитися я перестав після того, що пережив. А от відчуття, як обіда. Без нецензурних слів хотілося взяти і табуретку об голови кинуть, але думаю - давайте вже робити по закону, кожен має бути покараний за свої дії", - каже він.

Весь процес до кінця - військовий вже проходив разом з правоохоронцями. Коли хабарі були сплачені, секретарка лікувально консультативної комісії зателефонувала Григорію і повідомила, що питання вирішено. Можна йти до місцевого МСЕК та отримати потрібний висновок. Далі за справу взялися вже безпосереднього правоохоронці і висунили підозри.

Що кажуть підозрювані медики

"Відтоді пройшло кілька тіжнів. Ми звертаємося до керівниці Малинської лікарні, аби дізнатися чи залишаються на посадах лікарі, що отримали підозри і чи проводиться внутрішнє розслідування у закладі", - каже кореспондентка ТСН.

Але якщо піднятися двома поверхами вище її приймальної, то на робочої місці можна знайти лікаря, якому оголосили про підозру. ТСН розшукала лікаря Процюка Олександра Миколайовича. Спілкуватися на камеру він не хоче. Але за зачиненими дверима не проти поговорити.

Лікар - травматолог, що отримав підозру вийшов під заставу у 240 тисяч гривень. На питання, чи був хабар він не відповідає, але вказує що йому не подобаються у справі - зокрема формулювання "вимагав хабар", за його словами, не відповідає дійсності.

"Пацієнт поступив на лікування. Він вже тут, що вимагати, він вже тут він без виписки не вийде", - каже лікар.

Є у справі і таке формулювання як "лікарі створили схему" . І до цього у травматолога теж є зауваження.

"Ніяких робочих стосунків з секретарем ЛЛК я не мав", - запевняє підозрюваний.

Секретарки лікарської комісії у лікарні ТСН не знайшла. Під час слудчих дій поліція Житомирщини вилучила в її кабінеті ті самі гроші, що вона вимагала за підтвердження 3 групи інвалідності. Обшуки у секретарки проводили і вдома.

"Під час обшуків за місцем проживання було вилучено 20 тисяч доларів США. Мала зв'язки з працівниками МСЕК, а також з іншими лікарями їй повідомили про пособництво", - каже старший слідчий ОВС СУ ГУНП у Житомирській області Віталій Піонтківський.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна. Це якщо провина буде доведена. Поки секретарка ЛКК теж вийшла під заставу у 240 тисяч гривень.

Через 20 днів МСЕКі, як структура мають зникнути, але хабарницькі жнива продовжуються. У Малині, коли Григорію пропонували "вирішити питання" рекомендували не затягувати з грошима, щоб встигнути все зробити до реформи.