В центральному парку Тернополя встановлять сонячну електростанцію та ще й біохімічну структуру: що відбувається (ФОТО)

На території міського «Зоокутка» планують реалізувати проєкт міської ферми.

Журналісти «20 хвилин» дізналися подробиці. Скільки коштів на це витратять та що там мають зробити.

Робота міської ферми не вплине на роботу звіринця. Проєкт мають реалізувати цьогоріч.

Що відомо про ферму

Орієнтовна площа міської ферми буде становити не більше 45 метрів квадратних, йдеться у відповіді, міської ради на інформаційний запит журналістів «20 хвилин».

На реалізацію проєкту використовують грантові кошти у рамках програми розвитку Організації Об’єднаних Націй («ПРООН») «Мери за економічне зростання», йдеться у відповіді на запит. Загальна вартість проєкту становить 10 000 доларів. Сюди входять всі роботи на облаштування ферми.

Мета ініціативи полягає у втіленні проєктів, що сприяють «зеленій» економіці та сталому розвитку громади. Загалом у місті мають реалізувати п’ять екологічних проєктів, серед яких міська ферма.

На території міської ферми мають встановити автономну сонячну електростанцію. Там планують вирощувати малі декоративні рослини, а також впровадити процес компостування та вермікомпостування харчових відходів (перетворення органіки в добриво з допомогою дощових хробаків).

У міській раді зазначають, що проєкт «Міської ферми» не приноситиме надходження до бюджету, але вдасться знизити витрати на електроенергію та утилізацію харчових відходів на території Зоокутка.

Скільки витратять на сонячну станцію

Відповідні закупівлі щодо міської ферми оголосило КП «Об'єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя». Як йдеться на сайті Prozorro, спершу виготовили проєктно-кошторисну документацію. Вона обійшлася в 27 360 грн. Її розробило ТОВ «Енергія проєкт».

Саме ж встановлення автономної електростанції коштувало 282 011 гривень – це приблизно 7000 доларів з 10 тис, які виділили на проєкт. Роботи має виконати ФОП Михайло Баран. Відповідно до умов договору, роботи мають виконати до 1 лютого 2025 року.

Які ще проєкти отримали грантові кошти?

Проєкт міської ферми – один з п’яти, який отримав грантові кошти на реалізацію від Green Innovation Challenge. Як повідомили у міській раді, мета ініціативи полягає у втіленні проєктів, що сприяють «зеленій» економіці та сталому розвитку громади.

Серед п’яти обраних ініціатив — перший у Тернополі прокат-кав’ярня з електровелосипедами; проєкт міської ферми; створення «Екологічної мапи Тернополя»; підсилення енергетичної стійкості бізнесу, що виготовляє термопанелі; а також виготовлення одноразового посуду з біорозкладного пластику.

Учасники отримали по 10 тис. доларів на реалізацію проєктів, йдеться у повідомленні міської ради.